Facebook pixel

Priekšnosacījumi peļņu nesošai mājas lapai.

pelnu nesosa majas lapa

Kā panākt to, lai mājas lapa sāktu pelnīt? Kā izveidot peļņu nesošu mājas lapu? Galu galā, kādai būtu jābūt interneta vietnei, lai tā būtu peļņu nesoša? Šajā rakstā pastāstīsim, ko ņemt vērā, veidojot savu mājas lapu, lai tā piesaistītu un noturētu klientus.

Tava mājas lapa būs kā uzņēmuma “darbinieks”, kas strādās, lai piesaistītu jaunus klientus, tādēļ plānojot tās izstrādi, padomā, kā Tu gribi, lai tā mijiedarbojas ar lapas apmeklētājiem un veicina tos kļūt par klientiem!

Reprezentabla mājas lapa

Tas nozīmē, ka mājas lapa ne tikai labi izskatās un ir skaisti noformēta, bet tai arī jāpārstāv Tavs uzņēmums, konkrēti jāparāda Tava uzņēmuma nodarbošanos. Tavai mājas lapai jābūt vizuāli pievilcīgai, modernai un viegli uztveramai, lai atstātu labu pirmo iespaidu un klients neapmaldītos un nenoslīktu informācijas apjomā.

reprezentabla majas lapa1

Mājas lapas mērķis

Kādam mērķim kalpos Tava vietne? Tā var kalpot, lai pārdotu produktu vai pakalpojumu, mājas lapas mērķis var būt arī informācijas sniegšana, lai piesaistītu vairāk klientu, veicinātu uzņēmuma atpazīstamību, vai atvieglotu darba procesus.

Piemēram, ja esi frizieris vai manikīra speciālists, savā mājas lapā vari iestrādāt kalendāru ar pieejamajiem pierakstu laikiem un klients pats, caur šo kalendāru, var pieteikties uz sev ērtāko pieejamo brīvo laiku. Kā arī vari izveidot galeriju, kurā potenciālais klients var apskatīt Tavu portfolio. Tikai skaidri nosakot mērķi, būs iespējams izstrādāt mājas lapu, kas efektīvi šo mērķi pildīs.

majaslapas merkis1

Call to action un pogu izvietojums

Ja Tu vēlies panākt to, lai Tavas mājas lapas apmeklētājs paliek Tavā vietnē un veic kādas darbības, katrai interneta resursa lapai nosaki tās galveno mērķi, kuru vēlies, lai tā pilda, katru reizi, kad to kāds apmeklē. Izmanto savā mājas lapā call to action (aicinājums uz darbību) pogas, piemēram, “pirkt”, “pievienot grozam”, “pieteikties konsultācijai”, “uzzināt vairāk”, “ieplānot tikšanos”, izcel pogas, kuras ir Tavu biznesu veicinošas vai sniedz/ved uz svarīgu informāciju vai sadaļu, “nevēlamās” pogas veido neitrālas, piemēram, “atteikties” vai “izņemt no groza”, lai apmeklētāji seko Tev un Tava uzņēmuma darbībām, lasa jaunumus, iegādājas Tavu produktu vai pakalpojumu, aplūko darba fotoattēlus, lasa Tavas vietnes rakstus.


Mērķauditorija

Šis pat varētu būt pats svarīgākais punkts, lai Tava mājas lapa būtu peļņu nesoša. Ir ļoti maz produktu un pakalpojumu, kas der un ir nepieciešami pilnīgi visiem planētas iedzīvotājiem. Tādēļ ļoti svarīgi ir noteikt sava produkta vai pakalpojuma mērķauditoriju. Piemēram, ja Tu pārdod bērnu apģērbus, Tava mērķauditorija būs vecāki, vairāk sievietes, iespējamā vecuma kategorija +/-20 līdz 40 gadi un Tu noteikti gribēsi pastāstīt, kādēļ Tevis piedāvātie bērnu apģērbi ir labākā izvēle un ar ko tie atšķiras no konkurentu piedāvātajiem, piemēram, viegli mazgājams, no dabīgiem materiāliem veidots, antialerģisks utt. Lai noteiktu savu mērķauditoriju, atbildi uz šiem jautājumiem:

merkauditorija1
 • Kas ir mani klienti (sievietes vai vīrieši)?
 • Kāda ir mana klienta izglītība?
 • Kāda vecuma kategorijā ir mans klients?
 • Kādas ir mana klienta intereses un hobiji?
 • Kāds ir mana klienta ģimenes stāvoklis?
 • Kāds ir mana klienta ienākumu līmenis un dzīves līmenis?
 • Kas visvairāk nepieciešams manam klientam (kādu problēmu es varu atrisināt ar savu produktu/pakalpojumu)?
 • Ko mans klients sagaida apmeklējot manu mājas lapu?

 • Zinot, kāds ir Tavs ideālais klients, Tev būs daudz vieglāk veidot savas mērķauditorijas uzrunājošu un piesaistošu saturu un dažādas kampaņas.

  Mājas lapas saturs

  Saturs ir Tavas mājas lapas dvēsele. Tas pilda gan prezentācijas funkciju, gan informēšanas un izglītošanas funkciju. Attēlu galerijas iestrādāšana Tavā mājas lapā var izcili kalpot kā Tavs portfolio, bloga sadaļā vari publicēt dažādus informatīvi izglītojošus rakstus. Blogu regulāri papildini ar jauniem rakstiem, sniedzot padomus un informāciju par dažādām aktuālām tēmām saistītām ar Tavu produktu vai pakalpojumu. Jo kvalitatīvāka un noderīgāka informācija tiek publicēta Tavā vietnē, jo lielāks kļūst mājas lapas apmeklētāju skaits un visi mājas lapas apmeklētāji, pateicoties vērtīgajiem rakstiem, pārliecinātos par Tava uzņēmuma profesionalitāti un pie nepieciešamības, izvēlētos tieši Tavu uzņēmumu.

  Analīze un izpētes

  Lai novērtētu mājas lapas efektivitāti, Tev būs regulāri jāseko līdzi mājas lapā notiekošajam un jāveic attiecīgas korekcijas gan reklāmu pasākumos, gan mājas lapas saturā. Mūsdienās pastāv plašs rīku klāsts, kas dod iespēju analizēt mājas lapas apmeklējuma statistikas, dod iespēju apskatīt apmeklētāju darbības mājas lapā, kā arī noskaidrot, kādus mājas lapas elementus un satura daļas apmeklētāji apskata visvairāk un kādas sadaļas neapmeklē nemaz. Šobrīd pasaulē populārākais mājas lapu bezmaksas analītikas rīks ir Google Analytics, Tas dod iespēju redzēt:

 • Cik daudz lietotāju apmeklē mājas lapu.
 • No kurienes nāk lietotāji.
 • Kādos laikos un dienās lietotāji apmeklē mājas lapu.
 • Cik daudz laika katrs lietotājs vidēji pavada mājas lapā.
 • No kādām valstīm ir lietotāji.
 • Kuras mājas lapas sadaļas lietotāji lasa visvairāk un cik ilgi.
 • No kurām lapām lietotāji visbiežāk dodas prom.
 • Daudz citu nozīmīgu parametru.

 • Piemēram, heatmap un hotjar siltumkartes ir spēcīgs rīks, kā saprast, ko lietotāji dara Tavas vietnes lapās – kur viņi noklikšķina, cik tālu ritina, ko skatās vai ko ignorē.

  heatmaps1

  Citi noderīgi rīki:

  PageSpeed Insights – bezmaksas rīks, kurš veic mājas lapas ielādes ātruma diagnostiku

  Google Trends – pieejami dati par interneta lietošanas paradumiem un dažādu ierīču lietojumu, ieskatu par patērētāju uzvedību dažādos pirkuma posmos – veicot izpēti, veicot pirkumu, iepērkoties internetā utt., “The Smart Viewer” sadaļā iespējams iegūt informāciju par tiešsaistes video skatīšanās paradumiem, piemēram, ar cik citiem cilvēkiem parasti kopā skatās video, kurā istabā mājās notiek video skatīšanās un vai paralēli tiek skatīts arī TV.

  Ar analītikas programmām Tev ir iespēja uzlabot, pirmkārt, jau savu mārketingu – saprast, kur tas strādā pareizi, kur nepareizi, kur varētu novirzīt lielākus naudas līdzekļus, vai uz ko optimizēt savas izmaksas. Otrkārt, tās spēj uzlabot Tavas mājas lapas darbību, novērtēt, kuras ir Tavas mājas lapas vājās vietas, kas ir tas, kas liek apmeklētājiem lapu pamest vai kā citādi neizpildīt galvenos mājas lapas mērķus. Treškārt, šie rīki palīdz uzlabot produktu un tā kvalitāti, padarot to lietotājiem ērtāku, pieejamāku un precīzāku.

  Šie, protams, nav vienīgie faktori, kas noteiks, vai Tava mājas lapa nesīs Tev peļņu, bet šīs ir lietas, ar kurām būtu jāsāk un, kurām jāpievērš liela uzmanība. Ļoti svarīgi – nevajadzētu ekonomēt uz mājas lapas izstrādi, izvelēties pirmo, ko atrod Google vai nodot to neprofesionāļu rokās, jo vēlāk Tavs ieguldījums mājas lapā atspoguļosies no tās gūtajā peļņā. Esi nolēmis veidot vietni savam uzņēmumam vai modernizēt esošo – sazinies ar mums un mēs ieteiksim Tavam budžetam labākos risinājumus!