Facebook pixel

5 veidi, kā e-pastu mārketings var palīdzēt Tavam uzņēmumam augt !

5 iemesli main 1

Noteikti esi dzirdējis daudzus sakām, ka e-pastu mārketings ir “miris”, “novecojis” vai tieši pretēji, to izmanto tik daudzi, ka liekas, nav nemaz jēgas sākt. Tas tā nav! Lai gan cilvēki mēdz būt pārņemti ar milzīgo e-pastu skaitu, ko viņi saņem katru dienu, šis digitālā mārketinga veids var būt ārkārtīgi efektīvs tam, lai popularizētu savu interneta veikalu un uzņēmumu. Esam apkopujuši dažus veidus, kā e-pastu mārketings var palīdzēt Tava interneta veikala attīstībai, klientu pieredzes uzlabošanai un uzņēmuma apgrozījuma veicināšanai!

Kas ir e-pastu mārketings?

E-pastu mārketings ir veids, kā uzturēt saikni ar saviem esošajiem un potenciālajiem klientiem. E-pastu mārketings ir regulāra e-pastu izsūtīšana klientiem, kuri piekrituši saņemt ziņas e-pasta veidā no Tava uzņēmuma. Regulāri izsūtot e-pastus Tu atgādini mērķauditorijai, par savu eksistenci, tādējādi pastāv lielāka iespēja, ka klients izvēlēsies tieši Tevi. Kā arī brīdī, kad klientam būs nepieciešamība pēc produkta, kuru Tu pārdod, viņam nebūs ilgi jāmeklē Tevi, jo ar regulāru e-pastu izsūtīšanu Tavs uzņēmums atradīsies priekšplānā.

Dažādi e-pastu mārkeinga veidi :

  • – Atkārtotas iesaistīšanās e-pasti:

Tas ir lielisks veids, kā atgūt savu auditoriju! Atkārtotas iesaistīšanās e-pasti labi darbojas, ja vēlies atjaunot saikni ar klientiem, kuri pēdējā laikā nav bijuši aktīvi. Piemēram, klients pēdējo reizi no Tevis iegādājies preci pirms pus gada. Izmanto atkārtotas iesaistīšanās e-pasta vēstuli, kurā piedāvā kuponu vai kādu atlaidi, lai mazliet palielinātu viņa motivāciju arī turpmāk iepirkties pie Tevis. Šādā veidā Tu atgādini par savu uzņēmumu.

  • – Informatīvie e-pasti :

Tie ir informatīvi e-pasti par tēmām, kas ir aktuālas Tavai auditorijai. Šāda veida e-pastos bieži vien ir ietverti padomi vai ieteikumi, kas saistīti ar konkrētu tēmu, kura palīdz risināt kādu problēmu vai sasniegt kādu mērķi. Piemēram, ja Tu tirgo sadzīves tehniku, vari nosūtīt e-pastu, kurā paskaidro, kā kādas konkrētās preces iegāde atvieglos pircēja iekdienu un kādi ir ieguvumi no šīs preces.

  • – Reklāmas e-pasti :

Reklāmas e-pasti tiek izmantoti, lai reklamētu, piemēram, jaunus produktus, īpašos piedāvājumus un citu ierobežota veida saturu. Reklāmas e-pastos, parasti, arī tiek iekļautas CTA pogas, kas aicina e-pasta lasītāju veikt konkrētas darbības. Piemēram, Tu esi nosūtījis klientam reklāmas e-pastu par jaunu produktu, iekļaujot tajā CTA pogu, lai klients varētu doties uz Tavu interneta veikalu un iegādāties šo produktu.

e-pastu mārketings

1. E-pastu mārketings var palielināt pārdošanas apjomus

E-pastu mārketings ir lielisks veids, kā veicināt savu produktu vai pakalpojumu pārdošanu. Galvenais ir tas, ka Tu vari sasniegt cilvēkus, kuri jau ir izrādījuši interesi par Tevis piedāvāto. Tu zini, ka viņi ir ieinteresēti, jo ir pieteikušies saņemt e-pasta vēstules. 

Tu vari sūtīt reklāmas e-pasta vēstulēs, uzsverot piedāvājumus, izpārdošanas, atlaides un personalizētos piedāvājumus, lai palielinātu pārdošanas apjomus.

!!! Liela iespēja, ka klienti, saņemot Tavu e-pasta vēstuli, to atvērs un klikšķinās uz tajā esošās saites vai CTA pogas, nekā tad, ja viņi, pārlūkojot internetu, nejauši redzēs vispārīgu reklāmu.

Klienti biežāk iegādāsies no Tevis, ja viņi jau zinās Tavu zīmolu. Viņi arī biežāk veiks impulsīvus pirkumus, jo iepriekš jau ir saņēmuši no Tevis reklāmas e-pasta vēstules.

e-pastu mārketings palielina pārdošanas apjomus

2. E-pastu mārketings palīdz palielināt zīmola atpazīstamību

E-pastu mārketings ir spēcīgs rīks, kas palīdz veidot Tavu zīmolu. Ja e-pastu mārketings tiek veikts pareizi, tas palīdzēs Tev veidot attiecības ar klientiem un nodot tiem savu vēstījumu. E-pastu mārketings gadu gaitā ir kļuvis arvien populārāks, jo tas palīdz uzņēmumiem veidot personisku saikni ar klientiem.

Tas ļaus Tev arī palielināt zīmola atpazīstamību, nosūtot informāciju par jauniem produktiem vai pakalpojumiem, kas pieejami Tavā interneta veikalā, kā arī citu noderīgu informāciju, piemēram, kuponus vai atlaides, kas pieejamas tikai ar e-pastā nosūtītajām saitēm.

E-pastu mārketings palīdz veidot Tava zīmola reputāciju. Tā kā e-pasta vēstules mūsdienās daudzi uzskata par surogātpastu, ļoti svarīgi, lai e-pastu mārketings tiek izstrādāts pareizi, jo tad, saņemot Tavu e-pastu, klients zinās, ka Tev rūp saziņa ar viņu, izmantojot e-pastu, nevis tikai reklāmas nolūkos, bet arī ar personalizētiem piedāvājumiem vai atlaidēm.

!!! E-pastu mārketings palīdz veidot Tavu zīmolu un saglabāt to top-of-mind, lai tad, kad cilvēkiem būs nepieciešams Tavs pakalpojums vai produkts, viņi pirmkārt atcerētos par Tevi!

3. E-pastu mārketings palīdz noturēt klientus

E-pastu mārketings ļauj uzturēt saikni ar klientiem un atgādināt tiem par saviem produktiem. Uzlabo klientu noturību, regulāri sūtot e-pastus un mudinot viņus veikt vairāk pirkumu. Piemēram, ja Tavs klients iepriekš ir izrādījis interesi par produktu, kas nebija pieejams un pametis interneta veikalu. Tu vari nosūtīt viņam e-pasta vēstuli ar aicinājumu veikt atkārtotu pasūtījumu, kad produkts atkal ir pieejams. Viss, kas nepieciešams aizraujoša e-pasta vēstule, kas liks Taviem klientiem atgriezties!

e-pastu mārketings notur klientus

4. E-pastu mārketings palīdz sazināties ar mērķauditoriju dziļākā līmenī

Personalizēti ziņojumi :

E-pastu mārketings ļauj Tev sūtīt personalizētus ziņojumus, pamatojoties uz lietotāju uzvedību un vēlmēm. Tas nozīmē, ka, ja kāds ir apmeklējis Tavu interneta veikalu un iegādājies produktu tajā, tad nākamais e-pasts būs pielāgots šai informācijai.

Atbilstošs saturs :

Kad cilvēki piesakās kādai saziņai ar uzņēmumu (neatkarīgi no tā, vai tas ir e-pasta ziņojums vai sociālie plašsaziņas līdzekļi), viņiem ir noteiktas cerības par to, kāda veida saturu viņi saņems no šiem avotiem. Ja uzņēmums šīs gaidas nepiepilda, klienti var atteikties no turpmākas ziņojumu saņemšanas – vai vēl sliktāk – vispār pārtraukt mijiedarbību ar Tavu uzņēmumu! Tāpēc ir svarīgi, lai visi nosūtītie ziņojumi atbilstu klientu vajadzībām, vienlaikus, nodrošinot vērtību abām iesaistītajām pusēm (klientam/uzņēmumam).

5. E-pastu mārketings palīdz parādīt uzņēmuma autoritāti

E-pastu mārketings var palīdzēt veidot autoritāti un uzticību.

E-pasta vēstule ir lielisks veids, kā parādīt klientiem, ka Tu zini, par ko runā. Piemēram, ja esi telefonu ražotājs un Tavs produkts ir jaunākais un labākais mobilo tehnoloģiju jomā, ir svarīgi, lai cilvēki zinātu, ka esi šīs nozares eksperts. To vari pierādīt, izmantojot e-pastu mārketinga kampaņu, daloties ar jaunumiem, kas saistīti ar mobilajām ierīcēm – un neaizmirsti iekļaut arī savu produktu! Regulāri sniedzot šādu vērtīgu saturu, Tu varēsi sevi apliecināt kā autoritāti gan telefonu izstrādes jomā, gan plašākā tehnikas nozarē.

Tas arī palīdz veidot uzticību patērētāju vidū, kuri meklē produktus, kas efektīvi risina viņu problēmas, neizsmeļot viņu budžetu. E-pastu mārketings ļauj demonstrēt, cik efektīvi Tevis piedāvātais produkts vai pakalpojums risina problēmas, vēl pirms pārliecini potenciālo klientu par tā vērtību – tas palielina varbūtību, ka viņi iegādāsies tieši no Tevis.

Secinājumi

E-pastu mārketings jau kādu laiku pastāv, taču tas joprojām ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā sazināties ar savu mērķauditoriju. Tas ir svarīgs rīks, ko izmantot, ja vēlies, lai cilvēki uzzinātu par Tavu uzņēmumu un tā darbību. Regulāri sūtot e-pasta vēstules, varēsi veidot ciešākas attiecības ar klientiem un informēt tos par jaunumiem savā uzņēmumā.

!!! Neaizmirsti par to, cik svarīgi ir testēt un analizēt katras e-pastu mārketinga kampaņas rezultātus, lai nākamajā kampaņā iegūtu vēl labākus rezultātus!

Tas ir ne tikai efektīvs mārketinga risinājums, bet arī viens no finansiāli izdevīgākajiem kanāliem Tava uzņēmuma popularizēšanai. E-pastu mārketings nodrošina, ka vidējā atdeve pret iztērēto 1 eiro ir 42 eiro.

E-pastu mārketings ir pārsteidzoši vienkāršs un efektīvs. Ja vēl to neizmanto, tad ir īstais brīdis sākt!