Kā pasargāt savu interneta veikalu?

WDmarket programmēšana
Kā pasargāt savu interneta veikalu?

Ņemot vērā, ka esat šeit, noprotam, ka Jūsu interneta veikals Jums ir dārgs un meklējat veidus, kā to pasargāt no dažādu nelabvēļu nagiem. Mēs ar lielāko prieku dalīsimies padomos un soļos, ko varat spert, lai maksimāli pastiprinātu drošību interneta vidē!

Drošs hiperteksta pārsūtīšanas protokols (HTTPS).

HTTPS ir komunikācijas protokols drošai saziņai tīklā. Vienkāršiem vārdiem sakot, tā ir sistēma, kas šifrē datus, kas iet no klienta meklētāja programmas uz Jūsu serveri. Tas ir nepieciešams, lai gadījumos, kad kāds pārtver šo informāciju, viņš ar to nevar neko darīt, jo tā ir šifrēta. Vārds, Uzvārds, dzīvesvieta, bankas konts u.c. ir privāta un sensitīva informācija, kas nedrīkst nonākt trešās personas rokās.


Pasargā savu interneta veikalu.

Lietotājiem svarīga informācija.

Nav ieteicams Jūsu interneta veikalā glabāt kredītkartes informāciju. Kā jau teicām, mēs nekad nevaram būt 100% droši, un situācijā, ja Jūsu interneta veikals tiek uzlauzts, tad nenotiks informācijas noplūde.
Lai izvairītos no šādas problēmas, Jūs varat izmantot tokenizācijas sistēmu. Tā ir aizsardzības sistēma, kas aizvieto svarīgus datus ar žetoniem. Šī sistēma noglabā īsto informāciju seifā un aizvieto to ar žetonu. Ja šis žetons tiek pārtverts, pārtvērējam tas ir nederīgs, jo atšifrējums atrodas seifā, kuram tik viegli nevar tikt klāt.

Regulāra drošības pārbaude.

Mēs Jums iesakām veikt regulāras drošības pārbaudes. Ir ļoti svarīgi pārbaudīt, vai Jūsu interneta veikalam nav radušies kādi vājie punkti, kurus hakeri varētu izmantot savā labā. Tas palīdz pārliecināties arī par to, ka Jūsu aizsardzības sistēma ir aktīva un nav novecojusi. Piemēram, ja laupītājs ar pistoli aplaupītu banku, bet apsargu rokās būtu tikai akmeņi un rungas, laupītājam būtu diezgan viegli savu ieceri piepildīt!.
Drošības pārbaudi var veikt pats, cenšoties dažādos veidos izlauzties cauri veikala drošības sistēmai, taču tas nav ieteicams tādos gadījumos, ja Jūs nezināt, ko darāt.
Internetā var atrast dažādus skenerus, kas šo darbu var paveikt Jūsu vietā. Mēs iesakām izvēlēties tādu skeneri, kas pārbauda gan pašu interneta veikalu, gan tīklāju, tādējādi maksimāli pārliecinoties par drošību.

Datu bāzes rezerves kopijas.

Regulāri veiciet datu bāzes rezerves kopiju izveidi. Ja gadījumā kāds tiek pie Jūsu datubāzes un sadara visādas nelietības, Jums būs rezerve, kurā būs visi jaunākie uzlabojumi un dati. Pārliecinieties, ka jūsu hostingam ir automātiska datu rezerves kopēšana.


ecommerce aizsardzība

Kopsavilkums.

Ir daudz un dažādu veidu, kā uzlikt bruņas Jūsu interneta veikalam. Mūsuprāt, šie ir vissvarīgākie soļi, un lai Jums nebūtu jākasa galva, cenšoties tajā visā iedziļināties, mēs ielikām to visu īsos, viegli saprotamos punktos.
1. Uzticams hostinga serviss ar datu rezerves kopiju glabāšanu, labu atbalstu un RAID datu aizsardzības sistēmu.
2. Drošs hiperteksta pārsūtīšanas protokols (HTTPS) jeb komunikācijas protokols drošai saziņai datortīklā.
3. Sensitīva informācija par mājaslapas lietotājiem – neglabājiet klientu bankas karšu informāciju interneta veikalā, bet izmantojiet tokenizācijas sistēmu.
4. Regulāra drošības pārbaude. Regulāras drošības pārbaudes var veikt ar speciāliem skeneriem, kas pārbauda gan pašu interneta veikalu, gan tīklāju.

Noslēgumā.

Internetā Jūs varat atrast daudz informācijas par dažādiem veidiem, kā padarīt drošāku Jūsu interneta veikalu. Šie bija, mūsuprāt, svarīgākie punkti, kuriem pievērst uzmanību. Ļoti ceram, ka šis raksts Jums palīdzēja! Ja Jums ir nepieciešama palīdzība vai ir jautājumi, droši sazinieties ar mums. Visu labu un veiksmi!

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot izmantot šo vietni, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu politikai. Uzzināt vairāk