Facebook pixel

7 soļi kā izveidot efektīvu interneta veikalu

7 soļi kā izveidot efektīvu interneta veikalu

Ir skaidrs, ka katrs uzņēmums vēlas pārdot pēc iespējas vairāk savu produkciju vai pakalpojumu. Šeit palīdzību Jums var sniegt e-komercijas pakalpojumi, kas ir bijuši pieprasīti, taču, saistībā ar pandēmiju, daudz kur ir kļuvuši jau par obligātu prasību.

Kas ir e-komercija?

E-komercija ir preču un pakalpojumu tirdzniecība internetā, kas sniedz iespēju paplašināt savu klientu loku visā pasaulē, tādejādi sasniedzot lielākus pārdošanas apjomus. Interneta veikalu funkcijas ļauj ne tikai atklāt savus produktus un/vai pakalpojumus pircējiem, bet arī kā vieta, kur var pārvaldīt mārketingu, maksājumu apstrādi, klientu datubāzi, produktu uzskaiti, atsauksmes un vēl daudz ko citu.

Biznesa veidi un to saistība ar e-komerciju

Pārsvarā visi interneta veikali atbilst kādām no šīm mārketinga darījumu kategorijām:

  1. B2B (business to business) ir interneta veikals, kur uzņēmums pārdod savu preci vai pakalpojumu citiem uzņēmumiem, piemēram, interneta veikals piedāva specializētas preces viesnīcu tīkliem. (Darījums notiek starp 2 uzņēmumiem, kur tiek piedāvātas preces vai pakalpojumi, kas nepieciešami otra uzņēmuma darbības pastāvēšanai, piemēram, tiek piedavātas specializētas preces viesnīcu tīkliem.)
  2. B2C (business to consumer). Šī veida saistība pastāv starp uzņēmumu un patērētāju. Uzņēmumi var piedāvāt gan preces(piemēram, bērnu saulesbrilles), gan pakalpojumus (piemēram, treniņplānu izveide) individuāliem patērētājiem.
  3. C2C (consumer to consumer). Šajā gadījumā interneta veikals pārstāv starpnieka lomu, tas ir, patērētāji savā starpā var veikt preču apmaiņu. Kā viens no piemēriem ir eBay, kur Jūs, kā patērētājs, varat pārdot savu televizoru kādam citam patērētājam.
  4. C2B (consumer to business). Šeit tiek veikts darījums starp patērētāju un uzņēmumu. Piemēram, kāds ēdienu blogeris sniedz atsauksmi savā blogā par restorānu, kas viņam ļoti iepatikās.

Dizaina atšķirības starp B2B un B2C interneta veikaliem

Patērētāju nolūks

Pircēji B2B sektorā parasti nesteidzīgi pēta interneta veikalus, jo vēlas iegūt informāciju (atsauksmes, piedāvājumus, produktu demonstrācijas), lai saprastu ko piedāvājat un vai Jums var uzticēties.

B2C modelī,  ir tieši pretēji – pircēji mēdz būt impulsīvi, tādēļ nepieciešami elementi, kas piesaista uzmanību, piemēram, “buy now” pogas vai arī produktu demonstrāciju video, attēli.

Lietotāja pieredze

Gan B2B, gan B2C interneta veikaliem jābūt moderniem, elegantiem un piemērotiem mobilajām ierīcēm. Tiem arī jāatbilst dažādiem novērtējumiem, piemēram, Google Page Speed Insight .

B2B klientiem ir svarīgi saprast, ka var Jums uzticēties un to var panākt ar kvalitatīvu un nopietnu informāciju. Par cik šī veida klienti nesteidzīgi pēta Jūsu veikalu, būtu nepieciešams izmantot dažādus veidus kā noturēt šos cilvēkus interneta veikalā pēc iespējas ilgāk, nevis aicināt pirkt.

Pirkuma Process

B2B pircējiem ir nepieciešama pārliecība no Jūsu zīmola, ko var panākt ar kvalitatīvu saturu, atsauksmēm un varbūt pat ar vebināriem, kas arī nozīmē, ka šajos interneta veikalos būs daudz vairāk linku.

B2C iepirkšanās procesā parasti ir 1 cilvēks, kas pērk zemākās cenas preces, bet, neskatoties uz to, pircēji tāpat pārbauda atsauksmes.

1.Solis – Nodrošiniet augstu drošības līmeni 

  • Atjaunojiet savu interneta veikalu, kad tas nepieciešams;
  • Nodrošiniet atbilstību GDPR prasībām (piemēram, datu aizsardzības regulai) ;
  • Izmantojiet drošas un efektīvas paroles;
  • Veiciet aizsardzības pasākumus pret hakeru uzbrukumiem;
  • Ieviesiet 2 pakāpju autentifikāciju.

2.Solis- Nodrošiniet responsivitāti

Ir svarīgi, ka Jūsu interneta veikals ir pielāgots arī mobilajam ierīcēm, tādēļ šeit būs pāris ieteikumi kā padarīt savu lapu responsīvu mobilajām ierīcēm:

  • Optimizējiet attēlu ielādi;
  • Izmantojiet responsīvo dizainu, kas pielāgojas ierīces izmēriemi;
  • Ierobežojiet vai izslēdziet uznirstošos logus (pop-ups );
  • Pielāgojiet pogas atbilstoši mazajiem ekrāniem (44px mazākais);
  • Kompresējiet failus vai minificējiet kodus.

3.Solis – Saglabājiet vienkāršumu un skaistumu

Veidojot interneta veikalu var būt vilinoši pievienot daudz attēlus un lielus tekstu blokus, bet jāsaka, ka e-komercijā viss ir jāsaglabā vienkārši.

Tas nozīmē:

  • Jābūt pārskatāmam saturam. Ir noskaidrots, ka 80% lietotāju tikai viegli pārskata tekstus, tātad viss saturs, piemēram, jāsadaļa vairākās daļās vai pa plāna punktiem. Var arī veidot video, ja nepieciešams izskaidrot lielu saturu.
  • Izmantojiet augstas kvalitātes fotoattēlus. Ar attēliem patērētāji atceras daudz vairāk informācijas nekā bez. 
  • Plakanais dizains. Plakanais dizains ir dizaina stils, kurā izmanto vienkāršus divu dimensiju elementus un spilgtas krāsas. Šis ne tikai atrāk piesaistīs pircēju uzmanību, bet arī daudz ātrāk ielādēsies mobilajās ierīcēs.
  • Krāsu psiholoģija. Krāsas ļoti ietekmē gan cilvēku emocijas, gan to izvēles, tātad, ja ir teksta vietas ierobežojumi – izmantojiet krāsu psiholoģiju savā labā. Lielisks piemērs ir zilā krāsa – tā rada uzticības sajūtu, kas var palīdzēt uzlabot konversiju.

4.solis – Izvirziet brendingu kā vienu no prioritātēm 

Ir svarīgi parādīt kādēļ atšķiraties no saviem konkurentiem. Par cik tikai 1 no 3 patērētājiem uzticās uzņēmumiem, kuros iepērkas, ir svarīgi parādīt savus brendinga elementus interneta veikalos, lai parādītu, ka esat īsti un uzticami, tādēļ pievienojiet savos interneta veikalos:

  • Logo;
  • Jūsu raksturīgo fontu;
  • Konstantu estētiku vai attēlu filtru;
  • Atbisltošo krāsu shēmu.

5.Solis – Atvieglojiet iepirkšanās procesu

  • Pievienojiet pirkuma procesa atskaiti joslu. Pircēji var būt nepacietīgi, taču progresa josla viņiem parādīs to, cik viegli un ātri var izpildīt pasūtījumu.
  • Ierobežojiet aizpildāmos laukus. Pircējiem nevajadzētu aizpildīt vairāk par 8 laukiem norēķināšanās laikā.
  • Izmantojiet drošu maksājumu apstrādes procesoru.
  • Pievienojiet vairākas maksājuma iespējas. Piemēram ApplePay, PayPal vai Google Pay, lai pircējiem nebūtu jāievada savi kredītkartes dati. 
  • Nodrošiniet iespēju iepirkties bez reģistrēšanās. 

6.Solis – Izveidojiet lietotājiem draudzīgu navigāciju

Ir svarīgi, ka Jūsu navigācija ir viegli saprotama, ja vēlaties, lai pircēji neaizbēg no Jums. Tādēļ iekļaujiet:

  • Atbilstošas produktu kategorijas;
  • Produktu filtrus, lai atvieglotu meklēšanu;
  • Viegli atrodamu meklēšanas logu.

7. Solis – Izmantojiet lietotāju datus un atsauksmes, lai veiktu uzlabojumus

Pēc veiksmīgas interneta veikala palaišanas darbs neapstājas,  ja vēlaties saglabāt esošos klientus un iegūt jaunus, Jums jāturpina sekot līdzi lietotāju ieteikumiem un atsauksmēm, lai saprastu, kādus uzlabojumus nepieciešams veikt.