Facebook pixel

Kas tad ir CRM sistēma un ko tā dara?

Kas ir CRM 2

Jebkuram uzņēmumam, kas veiksmīgi attīstās, arī klientu loks kļūst aizvien plašāks. Vairāk darījumu, biežāka komunikācija un ciešāka saikne ar klientiem, kā rezultātā arvien vairāk detaļu, ko paturēt prātā.

Bieži uzņēmumu darbības sākumā visa informācija tiek glabāta Excel dokumentos vai izmantoti līdzīgi risinājumi, lai atzīmētu klientus, ar kuriem notikusi saziņa, atzīmēti komentāri, veiktie darījumi, apgrozītās naudas summas un citi dati.

Tomēr agrāk vai vēlāk pienāk brīdis, kad Excel risinājums vairs nav efektīvs un nepieciešams kāds papildus rīks, kas palīdzētu tikt galā ar šiem darbiem. Rodas nepieciešamība pēc pārdošanas procesu optimizēšanas, un tas ir īstais brīdis apsvērt domu par klientu attiecību pārvaldības jeb CRM (Customer Relations Management) sistēmu.

Efektīvi organizēta pārdošana.

CRM ir klientu attiecību un pārdošanas procesu pārvaldības sistēma. Tā ir kā vienota datubāze, ar kuras palīdzību tiek veikta pārdošanas procesu pārvaldība. Tā palīdz izvairīties no haosa uzņēmumā un optimizē pārdošanas procesus.

Kuram tas nepieciešams?

Ja esat pašnodarbināta persona ar nelielu klientu loku, iespējams, šāda sistēma Jums pagaidām vēl nav nepieciešama un varat iztikt ar Excel tabulu vai citu vienkāršu risinājumu. Taču lielākiem uzņēmumiem ar atsevišķu pārdošanas komandu, sevišķi tiecoties uz tālāku attīstību, jauniem potenciāliem klientiem un lielāku apgrozījumu, tā var būt steidzama nepieciešamība.

Ieguvumi:

Organizēts process. CRM sistēma nodrošina standartizētu un organizētu klientu pārvaldības un pārdošanas procesu. Šīs sistēmas piedāvā grupēt Jūsu klientus pārdošanas “piltuvēs”. Kas tās ir? Tas ir saraksts ar potenciālajiem vai esošiem klientiem, kam ir interese par Jūsu sniegto pakalpojumu vai produktu, kā arī paveiktais darbā ar katru konkrēto klientu – kontaktinformācija, nosūtītie piedāvājumi, noslēgtie darījumi u.c. detaļas.

Efektīva līdu ģenerēšana. Piemēram, Jūsu uzņēmums iegādājas datubāzi ar jauniem kontaktiem un Jūsu produkta potenciālajiem pircējiem. Šī sistēma piedāvā to augšupielādēt CRM sistēmā, lai nekavējoties varat sākt strādāt ar šiem kontaktiem. Šī datubāze glabā tādu informāciju, kā klientu nodarbošanās, intereses, saziņas informāciju un citu. Tāpat iespējams veikt dažādas klientu grupēšanas funkcijas, definēt komunikācijas tipus (zvani, tikšanās, e-pasti, piedāvājumi), izsekot notikušajai komunikācijai, pievienot atgādinājumus, piezīmes un dažādus failus. Visa šī informācija tiek saglabāta un ir vienkārši pieejama no jebkuras vietas.

Integrācijas iespējas. CRM sistēmu iespējams integrēt ar kādu citu Jūsu uzņēmuma sistēmu, piemēram, mājas lapu vai interneta veikalu. Piemēram, ja klients aizpilda kontaktu formu un piesakās Jūsu pakalpojumam, vai veic pirkumu Jūsu interneta veikalā, CRM sistēma nekavējoties saņems šo informāciju. Tādējādi pārdošanas komandai nav šo informāciju atsevišķi jāmeklē, sniedzot iespēju automatizēt procesus un rīkoties uzreiz.

Statistika un citi. CRM sniedz viegli pārskatāmu statistiku par to, cik ir veiksmīgo darījumu, kādas aktiviātes veiktas, salīdzināt mārketinga kampaņas un dažādu citu statistikas informāciju. CRM sistēmu iespējams savienot ar dažādiem populārākajiem rīkiem, kā Google kalendāru, telefonu, Adwords reklāmām, Facebook kontiem, e-pastiem u.c. Jūsu ērtībām un darbības optimizācijai.

CRM sistēma ir parocīgs rīks, kā veicināt pārdošanas apjomu pieaugumu un veicināt Jūsu uzņēmuma tālāko izaugsmi, un mēs varam būt Jūsu partneri šīs sistēmas izveidē!