Facebook pixel

Kādēļ veidot individuāli pielāgotu CRM sistēmu.

Individuala CRM sistema

CRM ir klientu un darījumu uzskaites sistēma, kas nodrošina to, lai visa informācija par klientiem, darījumiem un plāniem būtu darbiniekiem ātri pieejama un viegli apstrādājama.

Tāpat kā uzņēmumi, arī CRM sistēmas ir dažādās formās un izmēros. Un daudzas no tām ir īpaši izstrādātas noteiktu izmēru uzņēmumiem vai noteiktām nozarēm. Nozares, kurās visbiežāk tiek izmantotas CRM sistēmas, parasti ir mazumtirdzniecība, biznesa pakalpojumi, tehnoloģijas, banku darbība un finanses, kā arī ražošana. Uzņēmumi, kuri saskaras ar klientu apkalpošanu un administrēšanu.

Šajā rakstā pastāstīsim, kādas funkcijas veic CRM sistēma, kādēļ uzņēmumā nepieciešama šāda sistēma un kādēļ izvēlēties individuāli pielāgotu CRM sistēmu savam uzņēmumam.

Kādas funkcijas var veikt CRM?

 • Ļauj redzēt pilnīgu klientu pārskatu un ātri atrast nepieciešamos datus
 • Dod iespēju sekot līdzi klienta vēsturei, vajadzībām un pašreizējam statusam
 • Kategorizēt un grupēt klientus analītikas un plānošanas vajadzībām
 • Izrakstīt klientiem rēķinus
 • Nosūtīt e-pastus, atgādinājumus un saglabāt dokumentus
 • Ietaupīt laiku, jo visa ar klientiem saistītā informācija atrodas vienā sistēmā
 • Uzturēt vienotu sistēmu ar apkopotu informāciju par klientiem, kas nodrošina darba nepārtrauktību arī personāla maiņas vai prombūtnes laikā
 • Iegūt datus par klientiem uzreiz no uzņēmumu reģistra datubāzes, kurā vienmēr ir pieejami visjaunākie dati
 • Pārvaldīt savu kalendāru un sekot līdzi kolēģu darba grafikam
 • Uzraudzīt pārdošanas procesu u.c.

 • Ko CRM sistēma var dot Tavam uzņēmumam?

  Plaši klientu dati – CRM sistēmai būs visa Tavu klientu tendenču un paradumu vēsture. Šī informācija ir būtiska katra klienta vēlmju un tendenču analīzei. Zinot sava klienta paradumus, Tu zināsi, ko piedāvāt.

  Uz klientu orientēti produkti/pakalpojumi – Analizējot datus un zinot, maksimāli daudz par saviem klientiem, piemēram, kāda cenu kategorija, kādi zīmoli, kādi produkti un kādā gada vai dienas laikā Taviem mērķa klientiem patīk iepirkties, Tu varēsi īstajā brīdī, īstajiem cilvēkiem prezentēt īsto produktu, tādējādi audzējot savu biznesu.

  Optimizēt reklāmguvumu varbūtību – Pateicoties CRM sistēmai, kas glabā visu informāciju par Taviem klientiem, Tev ir daudz informācijas par klientu vēlmēm. Tev nebūs jātērē laiks, pētot un apkopojot datus par to, ko Tavi klienti meklē. Tādā veidā, līdz brīdim, kad Tavi konkurenti izdomās, ko mērķauditorija meklē, Tu to jau būsi viņiem noprezentējis.

  Klientu noturēšana – Izmantojot CRM, Tu vari apkopot informāciju no daudziem avotiem, tostarp sociālajiem medijiem, un glabāt to vienā vietā, lai vajadzības gadījumā to izmantotu. Sniedzot uzmanīgu palīdzību klientiem, reaģējot uz signāliem, konkrētām prasībām un ņemot vērā klientu vajadzības, Tavs uzņēmums var uzlabot patērētāju lojalitātes līmeni.

  Viegla piekļuve datiem jebkurā vietā – Dati par integrētu CRM sistēmu ir centralizēti, lai tie būtu pieejami jebkurā laikā un jebkurai pilnvarotai personai jebkurā atļautā ierīcē, kad vien tas ir nepieciešams. Ne Tev, ne Taviem darbiniekiem nav jātērē dārgais laiks vai iespēja, gaidot sistēmas augšupielādi vai datu iegūšanu. Tas palielina produktivitāti, kas ne tikai tieši palielina pārdošanas apjomu, bet arī veido Tava uzņēmuma reputāciju.

  Zīmola tēla uzlabošana sociālajos medijos – Pastāvīga klientu bāze ir būtiska jebkura biznesa panākumiem, un stabila CRM sistēma sniedz Tev vairāk klientu un parāda, kā uzturēt attiecības ar viņiem un padarīt tos lojālus Tavam zīmolam. Ja Tavi klienti būs apmierināti ar Tava uzņēmuma servisu, viņi paši kļūs par Tava zīmola reklāmām un dalīsies pieredzē, un ieteiks Tavu produktu/pakalpojumu citiem. Kā arī, Tavs uzņēmums var ievākt atsauksmes no saviem klientiem un augšupielādēt tās sociālo mediju platformās, lai iegūtu uzticību un veicinātu zīmola popularitāti.

  Zinoši darbinieki – CRM uztur vienotu sistēmu ar apkopotu informāciju par klientiem, kas nodrošina darba nepārtrauktību arī personāla maiņas vai prombūtnes laikā, tādējādi saglabājot Tava uzņēmuma profesionālo reputāciju.

  Palīdz samazināt izmaksas – Vēl viens svarīgs aspekts tam, kāpēc CRM sistēma ir nepieciešama, ir tas, ka tā palīdz samazināt uzņēmuma izmaksas. Jautāsi, kā tas iespējams, ja šāds rīks ir dārgs? Tiklīdz Tu sapratīsi, kā lietot un pielāgot CRM sistēmu sava uzņēmuma vajadzībām, Tu palielināsi uzņēmuma procesu efektivitāti un sapratīsi, uz ko ir vērts ieguldīt līdzekļus un uz ko nē, jo tas nestrādā uz Tavu mērķa klientu.

  Ikdienas uzdevumu automatizācija – Ik dienu uzņēmumā ir jāveic dažādi uzdevumi, lai nodrošinātu tā pareizu un nepārtrauktu darbību. Piemēram, e -pastu sūtīšana, dažādu jautājumu risināšana, atbildēšana uz zvaniem, pārskatu ģenerēšana. To visu var darīt ar CRM sistēmas palīdzību, lai Tavi darbinieki varētu darīt noderīgākas lietas uzņēmuma izaugsmei.

  Uzlabot informācijas apmaiņu starp nodaļām – Ar CRM sistēmas palīdzību dažādas komandas, Tavā uzņēmumā, var netraucēti piekļūt vienai un tai pašai informācijai. Piemēram, pārdošanas komanda un klientu apkalpošanas komanda var koplietot to pašu informāciju, lai ātrāk noslēgtu darījumu vai pat veiktu pēcpārdošanas pakalpojumus vai piepārdošanu (upgrade).

  Ienākumu palielināšanās – ir ļoti svarīgi saprast CRM jēgu un nepieciešamību uzņēmumā. Kad būsi to sapratis un nodefinējis, CRM atdeve palielināsies, un tādējādi tiks sasniegti lielāki pārdošanas mērķi. Tad vari palielināt produktu un pakalpojumu piedāvājumu klientiem. Tas, savukārt, veicinātu Tavu klientu apmierinātību, kas arī ir Tavs galvenais mērķis.

  Un tas nav viss. Šis ir tikai neliels ieskats, kādas priekšrocības ir CRM sistēmas esamībai uzņēmumā un kā tā var palīdzēt Tavam uzņēmumam attīstīties. Bet tagad par to, kādēļ izvēlēties individuāli pielāgotu CRM sistēmu.

  Kādēļ individuāli pielāgota CRM sistēma Tavam uzņēmumam?

  Sistēma, kas izveidota individuāli Tava uzņēmuma specifikai – Dažādiem uzņēmumiem ir dažādas vajadzības. Uzņēmumam attīstoties, nereti nākas pārkārtot darbības procesus, un tas var radīt vajadzību pēc specifiskiem risinājumiem, kuru tirgū nav, vai tie nav pielāgojami konkrētajā situācijā. Šajos gadījumos nepieciešama individuālas programmatūras izstrāde. Jo individuāli pielāgotu programmu, atsķirībā no gatavajiem risinājumiem, var atjaunot, pielāgot un mainīt uzstādījumus jebkurā brīdī. Individuālu programmatūru priekšrocība, salīdzinot ar gataviem risinājumiem, ir tā, ka to var izmainīt un uzlabot jebkurā brīdī, neesot atkarīgiem no piegādātāja.

  Nekādas ikmēneša maksas par lietotājiem – Izvēloties kādu no jau gatavajām CRM sistēmām, jārēķinās ar izmaksām par katru lietotāju. Ja uzņēmums ir neliels, tas pat varētu būt izdevīgi, bet lieliem uzņēmumiem ar lielu darbinieku skaitu tas var radīt lielas izmaksas. Turpretī, par individuāli pielāgotu sistēmu Tu maksā par izstrādi un nekādu papildus izdevumu, neatkarīgi no sistēmas lietotāju skaita un sistēma pieder Tev.

  Neierobežotas iespējas sistēmu paplašināt biznesam attīstoties – Uzņēmumam augot un attīstoties, var rasties nepieciešamība pēc papildus funkcionalitātes, kuru gatavie risinājumi nepiedāvā un nav iespēja šo funkcionalitāti pievienot. Tu esi ierobežots – nākas pielāgoties sistēmai bez iespējas to pielāgot uzņēmuma vajadzībām. Individuāli veidota sistēma būs pielāgota tieši Tava biznesa specifikai un vajadzībām.

  Iespēja savienot ar jebkādiem rīkiem, ko izmanto jau tagad – Gatavās sistēmas ne vienmēr ir iespējams savienot ar rīkiem, pie kuriem, iespējams, jau esi pieradis savā uzņēmumā un tie ir neatņema biznesa procesu sastāvdaļa. Tad veidojot individuāli pielāgotu sistēmu, to varēsi savienot ar jebkuru rīku, kuru jau izmanto uzņēmumā, piemēram, Google drive, Dropbox u.c., kā arī nākotnē savienot ar rīkiem, kuri tiks ieviesti uzņēmumam attīstoties.

  WD Market ir web izstrādes aģentūra, kas specializējas individuālas web programmatūras izstrādē! Esi nolēmis, ka Tavam uzņēmumam ir nepieciešama CRM, vai kāda cita sistēma, kas atvieglotu vai automatizētu uzņēmuma procesus? Piesakies konsultācijai un mēs piemeklēsim atbilstošāko risinājumu!