Facebook pixel

Individuāli izstrādāta programmatūra?

Programmaturas izstrade

Ņemot vērā to, ka mūsdienās IT sistēmām tiek izvirzītas arvien augstākas prasības un kopumā tās kļūst sarežģītākas, arvien vairāk novērojama atteikšanās no gatavo sistēmu iegādes par labu pielāgotu programmatūru izstrādei. Kādēļ tas nepieciešams un kādas ir šādas izvēles priekšrocības?

Kam vajadzīga individuālas programmatūras izstrāde?

Kā jau nosaukums liek noprast, kaut kas tiek pielāgots īpašām vajadzībām. Šajā gadījumā tā ir sistēma, kas pielāgota konkrēti Jūsu biznesa vajadzībām, ļaujot daudz vieglāk un precīzāk ieviest tieši Jums vēlamās funkcijas.

Pārsvararā visas gatavās programmatūras, ko var iegādāties, paredzētas plašai auditorijai ar līdzīgām prasībām. Tomēr bieži vien šādas sistēmas nevar atrisināt tieši Jūsu aktuālākās vajadzības. Turklāt jau gatavas programmatūras bieži sevī ietver papildus funkcijas, kas Jums varētu nebūt nepieciešamas, tāpēc kāda konkrēta programmatūras komponente var nevis nākt par labu, bet tieši traucēt.

Kā piemēru var izmantot slimnīcas pacientu un resursu vadības sistēmu, kuru ir gandrīz neiespējami izveidot pēc jau gatava risinājuma parauga. Vēl viens piemērs būtu vajadzība interneta veikalu integrēt ar jau darbojošos noliktavas vai uzskaites sistēmu. Ar gataviem risinājumiem šīs iespējas var būt ļoti ierobežotas.

pielagota majaslapa 21

Par priekšrocībām.

Drošība – Individuāli pielāgotas programmatūras parasti ir drošākas par jau gataviem risinājumiem. Tas skaidrojams ar to, ka šāds risinājums piedāvā klientam pašam izvēlēties, kādas aizsardzības sistēmas programmatūrā izmantot. Vēl jāņem vērā tas, ka jau gatavās sistēmas ir daudz pievilcīgākas hakeriem. Ja tās tiek uzlauztas, hakeriem tiek nodrošināta jau pārbaudīta stratēģija piekļūt vēl daudzu citu uzņēmumu datiem, kas izmanto šādu sistēmu.

Izmaksas – Iespējams, ka jau gatava sistēma sākotnēji var likties lētāka, tomēr licences, lietotāju un tehniskā personāla apmācības un izmaksas par papildus funkcijām (kuras var izrādīties nepieciešamas, bet šī sistēma tās nepiedāvā) diezgan ātri kopsummā var radīt ļoti lielus izdevumus.

Savukārt pielāgotas programmatūras izstrāde Jums ļauj izplānot visu iztrādes un ieviešanas procesu, izmatojot tikai Jums pieejamo budžetu. Jūs varat sākt ar pašām nepieciešamākajām funkcijām un laika gaitā pievienot papildus funkcijas, ja tas izrādītos nepieciešams. Turklāt svarīgi, ka šāda projekta sadalīšana daļās Jums to atļaus viegli pārskatīt un dos laiku jaunām idejām un nākamo soļu plānošanai.

Elastība – Kā minēts iepriekš, sistēma tiek veidota īpaši Jums, tāpēc tas dod iespēju izvēlēties izstrādāt tieši to, ko vēlaties, un ne vairāk. Savukārt uzņēmuma straujas izaugsmes gadījumā var rasties jaunas tehniskās prasības, un pielāgotai programmatūrai šos atjauninājumus veikt būs daudz vieglāk nekā jau gatavai, standartizētai sistēmai.

Uzturēšana – Individuālas programmatūras gadījumā Jūsu atbalsta komanda var sniegt regulārus, ātrus uzturēšanas un uzlabošanas darbus. Priekšrocība ir tā, ka, ja tiktu atrasti kādi sistēmas vājie punkti vai problēmas, individuāli veidotai sistēmai šīs nepilnības var novērst daudz ātrāk. Izmantojot kādu no gatavajiem risnājumiem, Jums būtu jāgaida atjauninājumi no programmatūras izstrādātāja tā novēršanai, un parasti tas prasa vismaz pāris mēnešus, bieži vien arī vairāk.

pielagota majaslapa 31

Kuru sistēmu izvēlēties?

Varbūt šis raksts Jums rada aizdomas, ka mums ir personisks naids pret jau gatavajām sistēmām. Droši varam apgalvot, ka tā nav, gluži vienkārši mēs pāši daudz vairāk novērtējam iepriekšminētās pielāgotas sistēmas un to piedāvātās priekšrocības.

Gadījumā, ja Jūsu kompānija nav izvirzījusi ļoti specifiskas prasības, kādai šai sistēmai jābūt, un esat iepazinušies ar variantu, kas Jūs pilnībā apmierina, rekomendējam izvēlēties jau eksistējošu risinājumu!

Taču ja zināt, ka vēlaties specifisku sistēmu, kas veidota tieši Jūsu uzņēmumam un ko nākotnē var uzlabot tieši tā kā vēlaties Jūs, no sirds iesakām individuāli pielāgotas sistēmas izstrādi! Galu galā tehnoloģijām ir jākalpo cilvēkam, nevis cilvēkam tehnoloģijām.

Nobeigumā.

Ceram, ka šis raksts sniedza Jums vajadzīgo informāciju vai palīdzēja izdarīt labāko izvēli. Veiksmi atrast īsto un priecāsimies Jums asistēt izdarīt pareizo izvēli!