Facebook pixel

Grafiskais dizains vs UI/UX.

grafiskais vs

HubSpot 2020. gadā veiktais pētījums liecina, ka 90 % interneta lietotāju pametīs konkrēto mājaslapu un dosies preci vai pakalpojumu iegādāties pie konkurentiem, ja viņus neapmierinās mājaslapas lietojamība un izsktas jeb UI/UX dizains nebūs veidots ļoti pārdomāti. Šajā rakstā aplūkosim galvenās atšķirības starp grafisko dizainu un web dizainu.

Ļoti daudzi jauc grafisko dizainu un web dizainu, uzskatot, ka dizains ir un paliek dizains. Taču katram dizaina veidam ir būtiskas nianses un specifika, tāpēc, piemēram, grafiskais dizainers nespēj tikt galā ar tīmekļa lapas izskata attīstību.

Grafiskais dizains.

Ko grafiskie dizaineri dara? Izvēlas krāsas un fontus, kārto elementus (attēlus un teksta blokus) izkārtojumos, kurus var izmantot tiešsaistē – vietnēs un mobilajās lietotnēs, vai drukātiem materiāliem (grāmatu vāki, žurnālu reklāmas utt.). Grafiskais dizains ir statisks un tam nav interaktīvs izkārtojums. Grafiskais dizaineris ir speciālists, kurš spēj attīstīt korporatīvās zīmola identitāti: izstrādāt logotipu, pārdomāt produktu drukāšanas fontus, izveidot korporatīvās krāsas, izstrādāt zīmola grāmatu, kas tiks izmantota uzņēmuma iekšējās un ārējās komunikācijās, kā arī produktu radīšanā. Grafiskais dizains — teorija. Vizuālā māksla, 6. klase. (uzdevumi.lv)

grafiskais dizains1

Web dizains.

Vairs nav tikai zīmēšana un bilžu ievietošana, bet gan stratēģijas plānošana, loģiskas struktūras veidošana un lietotāju paradumu analīze.

UI (lietotāja interfeiss).

Dizains koncentrējas uz interaktīvajiem elementiem digitālajos plašsaziņas līdzekļos (datorā, planšetdatorā vai viedtālrunī), piemēram, nolaižamajās izvēlnēs, veidlapu laukos. UI sevī ietver elementus, uz kuriem var noklikšķināt, animācijas, pogu veidošanu utt. Citiem vārdiem sakot, lietotāja saskarnes dizains paplašinās, tur, kur grafiskais dizains atstāj. User interface design – Wikipedia

UX (lietotāju pieredze).

Atšķiras gan no grafiskā dizaina, gan lietotāja saskarnes, jo tajā tiek ņemta vērā interaktīvo elementu loģika un struktūra. UX dizaineri strādā, lai labāk izprastu iecerētos lietotājus, veicot konkurences analīzi, intervijas ar lietotājiem, personāla izveidi, stiepļu kadru veidošanu, heiristisko analīzi un ceļojuma plūsmas. Pēc tam, validācijas posmā, dizaineri testē produktu. Ja produktam joprojām ir problēmas, tās tiek novērstas uzreiz, novēršot dārgu pārprojektēšanu. The 7 Factors that Influence User Experience | Interaction Design Foundation

Dizaina loma digitālajos produktos, mūsdienās, ir svarīgāka par jebkuru citu procesu, jo tieši šajā fāzē tiek definēts produkts, tā funkcijas, mērķi un kā tas sasaistās ar zīmola identitāti un Tavu mērķauditoriju. Apskati mūsu portfolio , piesakies konsultācijai un uzzini, kā mēs varam uzlabot Tavu jau esošo vietni vai izveidot jaunu mājas lapu, vai interneta veikalu, lai vietnes apmeklētājs ātrāk kļūtu par reālu klientu!

ux1