Facebook pixel

Sagatavo savu interneta veikalu iepirkšanās trakumam

sagatavo savu interneta veikalu1

Ziemassvētki vienmēr ir bijis lielais iepirkumu laiks un, ja Tu laikus tam esi sagatavojies, vari paredzēt lielāku pasūtījumu daudzumu veikalā, kas, protams, ir pozitīvi, bet tam ir jāsagatavojas, jo lielāks apmeklētāju pieplūdums mājas lapai, paredz arī lielāku noslodzi Tavam veikalam.

Esam sagatavojuši dažus padomus, kā sagatavoties lielākam pirkumu skaitam un kā sagatvot savu interneta veikalu svētku iepirkšanās trakumam.

Sakārto iekšējos procesus.

 • Apsver iespēju laicīgi apmācīt personālu svētku steigai, lai Tavi darbinieki spētu apstrādāt visus pieprasījumus maksimāli īsā laikā. Kā zināms, liela daļa cilvēku, svētku iepirkšanos atstāj uz pēdējo brīdi, līdz ar to, ātrs reakcijas laiks un pieteikumu apstrāde būs Tavs galvenais trumpis.
 • Atsvaidzini darbinieku zināšanas par produktu, lai spētu ātri sniegt abildes klientiem par tiem, kā arī par svētku atlaidēm.
 • Izstrādā skaidru un saprotamu plānu, kā Taviem darbiniekiem jārīkojas dažādas situācijās (preču atgriešana, naudas atgriešana, loģistikas prcesi u.c.).
 • Laicīgi izrunā ar kolektīvu, kāds būs darba grafiks. Jo Ziemassvētki un Jaunais Gads ir gada lielākie un nozīmīgākie svētki, kuros cilvēki iepērkas visvairāk un var gadīties situācija, ka cilvēki – Tavi darbinieki, vēlas izbuadīt svētku laiku un pavadīt to kopā ar savām ģimenēm, kāmēr notiek lielā rosība. Iespējams, var nākties meklēt palīgus ārpus sava uzņēmuma.
 • Parūpējies par savu darbinieku svētku noskaņojumu darba vietā. Nodrošini, lai darba vietā ir pieejama, piemērām, svaiga, aromātiska kafija un kādi svētku gardumi. Tas palīdzēs saglabāt pozitīvu noskaņu Taviem darbiniekiem svētku laikā un tik pat pozitīvi apkalpot Tavus klientus. 😉

 • Pārskatiet savu preču atgriešanas politiku.

 • Apsveriet vai termiņi ir piemēroti pareizi preču atgriešanai. Ja kāds veic pasūtījumu pirms tik ļoti darbīgā svētku laika, šo klientu preču atgriešanas laiks varētu būt garāks nekā ierasts, ne tikai Tava veikala personāla noslogītbas dēļ, bet arī piegādātāju dēļ. Varat pat veikt pārrunas ar loģisitkas kompānijām, kā viņi vērtē, kāda varētu būt kapacitāte šajā laikā.
 • Pārliecinieties, ka Tava veikala preču atgriešanas politikā, ir skaidri norādīts, ko var atgriezt un ar kādiem nosacījumiem. Tādā veidā tiem, kuri pērk dāvānas saviem tuvajiem un draugiem, nebūs nepatīkamu pārsteigumu, kas savukārt arī atvieglos Tava personāla darbu.
 • Noteikti pārliecinies, ka Tavā interneta veikalā visa norādītā informācija ir precīza un aktuāla.
 • Piemēram: produktu apraksti, produktu bildes (ieteicams, ja tās ir vairākas, lai pircējam vieglāk izvēleties davānu), biežāk uzdotie jautājumi
 • Apsver iespēju pievienot veikalā digitālās dāvanu kartes. Iegūsti vairāk konversiju, ļaujot vienkāršā veidā iegādāties dāvānu kartes, kas ļaus iepirkties Tavā interneta veikalā. Šis ir lielisks risinājums tiem, kuri iegādājas dāvanas pēdējā brīdī, vai tiem, kuru radi un draugi dzīvo tālu prom, bet vēlas iepriecināt savus mīļos un uzdavināt kaut ko ātri. Kā arī, šī ir lieliska iespēja gūt ienākumus Tavam biznesam un iegūt jaunus klientus, kuri noteikti vēlēsies veikt atkārtotus pirkumus Tavā interneta veikalā.

 • Nodrošini, lai interneta veikalā būtu iespēja ātri un ērti nomainīt informāciju.

  Gadījumā, ja mainās kādi piegādes laiki, ņemot vērā piegādātāju nosldzi, Tev laicīgi jāspēj informēt par piegādes termiņiem savus klientus. Ja mainās kāda informācija par izsūtīšanas un/vai pegādes laiku, vai piedāvājumiem – jāspēj ātri reaģēt un informēt savus klientus. Un, ja interneta veikalā nav iespējams nomainīt šādu informāciju bez programmētāju palīdzības, var rasties problēmas un nepatīkamas situācijas, kā arī papildus slodze darbiniekiem, jo klienti būs jāinformē pie katra pasūtījuma manuāli, tas ir – zvanot katram klientam.

  Sakomplektējiet produktus arī dāvanu komplektos.

  Pārdod vairāk ar gataviem dāvanu komplektiem, tādējādi, palīdzot cilvēkiem iegādāties perfektu dāvanu. Piedāvājiet jau iepriekš sagatavotus dāvanu grozus un/vai pakas, lai atvieglotu dāvanu iegādi, vai ļaujiet klientiem izveidot pašiem dāvanu komplektus no tiem produktiem, kurus klients vēlas.

  Lielisks piemērs ir viens no tirgus līderiem amazon.com, kurš, par paildus samaksu, piedāvā iegādāties produktu jau iesaiņotu kā davanu.

  Domā ārpus kastes! Ļauj klientam pievienot dāvanai arī lietas, kas nav ikdienas preces Tavā veikalā,piemēram, jaunā gada plānotāju, Ziemassvētku lampiņas, kalendāru un citus saistītus produktus ar svētkiem, kas padarīs dāvanu vēl pievilcīgāku.

  Izplāno mārketinga kampaņas

  Sāc ar lietām, kas mudina cilvēkus veikt lielākus pasūtījumus. Piemēram:

 • Bezmaksas piegāda no konkrētas pirkuma summas vai daudzuma
 • Bezmaksas dāvanas no konkrētas pirkuma summas vai prduktu daudzuma
 • Atldaides pasūtījumiem no konkrētas pikrkuma summas u.c.

 • Kad esi izveidojis sava interneta veikala īpašo piedāvājumu, sāc to reklamēt ,piemēram, sociālos tīklos (Facebook, Instagram uc.), remarketinga rīkos, veikala piezemēšanās lapā, produktu un veikala sadaļās.

  Neaizmirsti par saviem esošajiem un regulārajiem klientiem un par tiem, kas bija Tavi klienti. Sazinies ar tiem, izmantojot e-pastu vai sms, informē par akcijām un īpašajiem svētku piedāvājumiem.

  Panāc, lai Tavas reklāmas kampaņas izceļas ar efektīviem attēliem, pievilcīgu, bet vienkāršu dizainu un/vai īsiem video klipiem.

  Atsvaidzini interneta veikala dizainu

  Veikali bieži iekārto savas telpas, lai noskaņotu savus pircejus svētkiem, radot patīkamu atmosfēru.

  Tieši tā pat, Tu vari radīt svētku atmosfēru arī savā interneta veikalā.

  Piemēram, mirgojošu vizuļu vietā ievietojot svētku grafiskos attēlus. Izcel svētku tematiku arī pie produktu bildēm, baneriem, karuseļiem, dažādiem citiem grafiskiem pielikumiem un laika atskati, taimeri kas norāda, cik ilgi līdz akcijas beigām, kas radīs apmeklētājam steidzamības sajūtu un liks nekavēties ar pirkumu izdarīšanu.

  Veic mājas lapas testēšanu pirms lielās rosības

  Neatkarīgi no tā, kādas izmaiņas veiktas – vai tie ir mazi labojumi vai sarežģītākas pakāpes funckioanlitātes pievienošana, obligāti pārliecinies, vai visa interneta veikala funkcionalitāte darbojas nevainojami pirms lielās svētku iepirkšanās sākuma. Svētku laikā Tev var nebūt laiks sekot līdzi kļūdām, kas radušās veikto izmaiņu dēļ.

  Svarīgas funkcijas, kas būtu jāpārbauda ir:

 • Izrakstīšanās process
 • Visas maksājumu metodes
 • Piegāžu izcenojumu kalkulatori
 • Kuponu kodi
 • Mobilā versija
 • Veikala navigācijas josla
 • Saites no galvenajām lapām un pirkšanas ceļvežiem
 • CTA pogas interneta veikalā
 • U.C.

 • Plāno laicīgi un izmanto svētku iepirkšanos sava interneta veikala popularizēšanai un biznesa attīstībai, vienlaicīgi, nodrošinot nevainojamu servisu un izcilu iepirkšanās pieredzi saviem klientiem, lai tie vēlētos pie Tevis atgriezties.

  WD Market komanda vēl gaišus un skaistus svētkus ikvienā tīmekļa vietnē un ikvienam no jums.