Facebook pixel

Kāds ir Web projektu izstrādes process.

Web projektu izstrade

Mūsu nozarē bieži sastopam klientus, kurus web projektu izstrāde ieinteresējusi tāpēc, ka ir vēlme attīstīt uzņēmējdarbību, taču ir sveša šī procesa plānošana un norise. Mēs ar lielāko prieku sniedzam visu nepieciešamo informāciju saviem klientiem un palīdzam saprast biznesa attīstības nākamos soļus. Lai neatkārtotos, esam radījuši šo rakstu, un ceram, ka tas palīdzēs!

Pamatinformācija.

Projekti var būt dažādi – no informatīvas mājas lapas, interneta veikala līdz pat noslēgtai uzņēmuma sistēmai –, iespējas ir ļoti dažādas. Dažreiz klientam ir grūti saprast, kas tieši un kāpēc nepieciešams. Šādā gadījumā ļoti palīdz konsultācijas ar cilvēkiem, kas ar to nodarbojas ikdienā, piemēram, ar mums.

Izstrādes cikls parasti sākas ar kārtīgu plānošanu, projekta izmēra saprašanu un vēlamā iznākuma iztēlošanos.

Projekta plānošana.

Izstrādes cikls parasti sākas ar rūpīgu plānošanu, projekta mēroga apzināšanos un vēlamā iznākuma ieskicēšanu. Lai rezultāts būtu kvalitatīvs, ir ļoti svarīgi, lai projekts būtu pārdomāts līdz pat sīkākajām detaļām. Plānošana ir svarīga procesa daļa, kurā tiek apspriests, kādi ir pieejamie standarta risinājumi un kāds ir klienta vēlamais sasniedzamais rezultāts. Pēc šādas sarunas klientam kļūst skaidrs, kādu platformu izvēlēties, ņemot vērā pieejamos laika un finansiālos resursus.

Dizains.

Pēc plāna izveides seko nākamais svarīgais solis – detalizēts dizaina plāns. Tas sevī iekļauj pievilcīga zīmola izstrādi, labi izplānotu piezemēšanās lapu, harmonisku platformas izskatu un vienkāršu navigācijas izveidi. Dizainiskais noformējums būs pirmais, ko klients ievēros un kas radīs viņa priekšstatu par sistēmu.

web preojekti izstrade 21

Front-end izstrāde.

Šī ir tā sistēmas daļa, kas redzama klientam. Tas ir mājas lapas dizains, navigācijas joslas, teksti utt. Vienkāršiem vārdiem runājot, viss, ko Jūs redzat mājas lapā, ir front-end sadaļa. Būvējot šo daļu, ir svarīgs labs dizaina noformējums jebkurā ierīcē, kur šī sistēma tiks izmantota, un jebkura izmēra ekrānā. Svarīgi ieviest loģiski sakārtotu navigāciju un viegli uztveramus tekstus.

Back-end izstrāde.

Back-end ir sistēmas daļa, ko klients neredz, taču tā ir tikpat svarīga kā front-end sadaļa, jo šeit glabājās visi dati. Piemēram, ja iegādājaties biļeti uz koncertu, biļešu iegādes platformā jūs darbojaties šīs sistēmas front-end pusē, bet tiklīdz ir jāapstrādā Jūsu dati viss turpina norisināties tieši back-end pusē. Back-end ir vieta, kur glabājās visi ievadītie dati un sistēmas loģika, un šīs loģikas izstrāde ir vislaikietilpīgākā projekta daļa. Pēc plānošanas ieteicams sadalīt visas tehniskās back-end funkcijas vairākos segmentos, turklāt, lai izvairītos no dažādām tehniskām kļūdām, ieteicams katru segmentu pārbaudīt.

Sistēmas testēšana,

Pēc sistēmas izstrādes, var sākt tās pilna cikla testēšanu. Tas sevī ietver sistēmas funkcionalitātes pārbaudi, programmaturas koda pārskatīšanu un stresa testus jeb liela lietotāju skaita veidotu pārslodzes imitēšanu. Testēšanas mērķis ir pārliecināties par to, ka viss darbojas tieši tā, kā sākotnēji plānots, un nerodas neparedzētas problēmas.

serveru uzstadisana1

Servera uzstādīšana un projekta izvietošana.

Pareiza sistēmas izvietošana ir ļoti svarīga gan tā izstrādes procesā, gan darbības uzsākšanā. Ir ieteicams, lai izstrādātajam projektam būtu oficiālā atrašanās vieta, kā arī atsevišķa vieta tā labojumiem, ko pēc tam var pievienot oficiālajam projektam (testa vide un produkcijas vide).

Gan tad, ja esat izveidojuši detalizētu plānu vai vēl tikai plānošanas sākumposmā, droši sazinieties ar mums, mēs atbildēsim uz visiem jautājumiem un palīdzēsim veikt jebkuru uzdevumu!