Facebook pixel

Interneta veikala savienošana ar dažādām sistēmām

sistemas1

Ja plāno uzsākt e-komerciju, Tev būs jāpadomā arī par to, ar kādām sistēmām Tavs interneta veikals tiks savienots. Ja Tev ir veikals, Tu noteikti vēlies, lai klienti spētu samaksāt par preci, kuru pārdod. Tā pat kā fizisks veikals nav iedomājams bez kases, tā pat arī interneta veikals nav iedomājams bez maksājumu sistēmas. Tomēr maksājumu sistēma nav vienīgā sistēma, ar kuru iespējams savienot Tavu interneta veikalu. Ja Tavs uzņēmums pastāv jau kādu laiku, iespējams, ka tiek izmantota grāmatvedības uzskaites sistēma vai noliktavas uzskaites sistēma, kuru būs nepieciešams savienot kopā ar interneta veikalu.

Šajā rakstā pastāstīsim par savienošanas iespējām ar dažādām sistēmām un, kādas darbības būs jāveic Tev, kā interneta veikala īpašniekam.

Noliktavas un grāmatvedības sistēmu integrēšana

Lai savienotu noliktavas uzskaites/grāmatvedības sistēmu ar interneta veikalu, pirmais, kas Tev būtu jādara, ir jāsazinās ar uzņēmumu, kurš apkalpo Tavu noliktavas/grāmatvedības uzskaites sistēmu un jāinformē par saviem plāniem. Tālāk, sistēmu apkalpojošais uzņēmums, sazinās ar interneta veikala izstrādātāju, lai vienotos par integrācijas tehniskajiem risinājumiem.

Interneta veikala izstrādātājs nodrošina tikai standarta datu struktūras importu un eksportu no interneta veikala. Saņemto datu pielāgošanu un tālāko integrāciju nodrošina izvēlētās noliktavas/grāmatvedības sistēmas apkalpojošais uzņēmums.

Maksājumu sistēmas integrēšana

Šobrīd populārākās maksājumu sistēmas, ko mēs integrējam, ir MakeCommerce, kas nodrošina gan internetbanku, gan karšu maksājumus un karšu maksājumiem arī Stripe. Protams, šīs nav vienīgās maksājumu sistēmas.

Lai integrētu savā interneta veikalā maksājumu sistēmu, Tavā veikalā jau jābūt ievietotai privātuma politikai, lietošanas noteikumiem, kā arī preču atgriešanas noteikumiem. Kad šie nosacījumi ir izpildīti, jāuzraksta pieteikums MakeCommerce mājas lapā, norādot savu e-pasta adresi un telefona numuru. MakeCommerce nodrošina norēķinus internetā ar vienu līgumu un vienu integrāciju lielākajām bankām Latvijā – Swedbank, SEB, Citadele un Luminor. Tev nebūs jāiet ar katru banku slēgt atsevišķu līgumu.

Kad būsi parakstījis līgumu, MakeCommerce Tev atsūtīs API atslēgas, kuras interneta veikala izstrādātājs uzstādīs modulī, lai aktivizētu tiešsaistes maksājumus.

Piegādes metodes

Tu vēlies, lai klients samaksā par interneta veikalā iegādāto produktu, klients vēlas ērtu iegādātās preces saņemšanas veidu. Populārākās piegādes metodes ir DPD un Omniva – gan ar kurjeru, gan uz pakomātiem. Bet šie nav vienīgie uzņēmumi, kuri piedāvā piegāžu pakalpjumus, ir arī tādi kā Itella, Latvijas pasts, Venipak, DHL un daudz citu. Kad esi nolēmis, ar kuriem no piegādātājiem vēlies sadarboties, Tev jāsazinās ar konkrēto uzņēmumu un jānoslēdz līgums. Izstrādātājs Tavā interneta veikalā uzstādīs moduli, kas nodrošinās funkciju izvelēties Taviem klientiem piegādes metodi un uzstādīs modulim piegādes līgumā norādītās izmaksas. Ja Tevis noslēgtais līgums paredz kādus izņēmumus, sarežģītus Table rate (piegādes cenu tabulas), vai piegādes, piemēram, uz vairākām Eiropas valstīm pa zonām, tas var radīt papildus izmaksas pie izstrādes.

Savienošana ar salīdzināšanas platformām

Populārākās salīdzināšanas platformas, ar kurām interneta veikalu īpašnieki vēlas savienot savus veikalus ir salidzini.lvkurpirkt.lv un gudriem.lv Katrā platformā, ar kuru vēlies savienot savu interneta veikalu, būs jāizveido interneta veikala konts, no kura platformas ielasīs datus. Izstrādātājs nodrošina pielāgotu datu izvadi uz salīdzināšanas platformām XML formātā. Šī opcija gan ir pieejama tikai ar maksas moduli, ja interneta veikalā ir ievietotas vairāk par 2000 precēm.

PDF rēķinu ģenerēšanas funkcija

Ir divu veidu PDF rēķinu moduļi – standarta, kas ir bezmaksas modulis un paplašinātais, kas ir maksas modulis.

Paplašinātais modulis dod iespēju mainīt PDF rēķina dizainu, iekļaut rēķinā papildus informāciju, piemēram, kuponu kodus. Tas arī ļauj veidot dažādus pielāgotos datus, kā pakomātu adreses, pvn izvades, kompāniju nosaukumus u.c. Paplašinātajam modulim gada maksa ir 69 Eur.

Lielākajai daļai interneta veikalu standarta PDF modulis nebūs piemērots, lai ievērotu likumdošanā noteiktās prasības.

Taču, bezmaksas modulis derēs uzņēmumiem, kuri nav pvn maksātāji.