Facebook pixel

WordPress saitu visbiežāk sastopamās problēmas un to risinājumi

wordpress problemas. risinajumi

WordPress pirmo reizi parādījās 2003. gadā kā Matt Mullenweg un Mike Little kopdarbs. Uz 2021. gada maiju WordPress izmanto 64,8% no visām vietnēm, kuru satura pārvaldības sistēma ir zināma. Lai arī WordPress ir pasaulē populārākā un izmantotākā satura pārvaldības sistēma, tomēr, joprojām pret to pastāv dažādi aizspriedumi. Kā piemēram, ka uz WordPress web saitu var uztaisīt jebkurš bez īpašām zināšanām par web izstrādi, ka tā nav piemērota, ja plānota liela apmeklētāju plūsma uz web saitu, vai ka WordPress ir piemērots tikai vienkāršām piezemēšanās lapām, kurām nav vajadzīga daudzveidīga funkcionalitāte, vai, ka visi WordPress saiti ir lēni, un vēl daudz citu stereotipu.

Jāpiekrīt, ka bieži nākas sastapties ar neprofesionāli veidotiem vai neoptimizētiem saitiem, kuri, patiešām, apstiprina daļu iepriekšminētos stereotipus. Bet tas jau vairs nav stāsts par WordPress, tas ir stāsts par izstrādātāja profesionalitāti un spēju atrast un izstrādāt piemērotāko risinājumu. Un fakts, ka tādi lieli web saiti kā Mercedes-Benz, The Wall Street Journal Law Blog, Facebook Newsroom ir veidoti uz WordPress CMS, pierāda, ka ar profesionāla un pieredzējuša izstrādātāja palīdzību WordPress web saits būs ātrs, drošs un stabils. Zemāk esam uzskaitījuši visbiežāk sastopamās problēmas WordPress saitos un to iespējamos risinājumus.

Ātrums

Ietekmējošie faktori

li>Saitā uzstādīts valodas spraudnis WPML – šis spraudnis “noēd” līdz 40% saita ātruma resursu. Risinājums – nomainīt spraudni pret citu, piemēram, PolyLang
  • Uzstādīti spraudņi, kas tiešā veidā ietekmē saita ātrumu, kā: WPML, slider revolution, Facebook to woocommerce (FB to WC spraudni labāk aizstāt ar XML produktu sarakstu)
  • Uzstādīti daudz dažādi spraudņi, kur katram is savs kods (Javascript, CSS), kas paildzina ielādes laiku (tas pats slider revolution)
  • Neoptimizētu resursu attēlošana web saitā bilžu formātā. Risinājums – uzstādīt bilžu optimizēšanas spraudni vai manuāli veikt attēlu optimizāciju (atkarībā no situācijas)
  • Lētie shared serveri. Risinājums – servera maiņa + CDN uzstādīšana.
  • Izmantoti resursus “ēdoši” risinājumi projekta izstrādē, kas ir pārblīvēti ar spraudņiem. Piemēram, uz Divi page buildera bāzēts WooCommerce interneta veikals, kurā ir dažādas, ārpus WooCommerce standartiem, pievienotas funkcijas, kuras nodrošina spraudņi. Risinājums – individuāli kodēts veikals

  • wp atrums1

    Ja WordPress saits ir lēns, pirmais, kas būtu jādara ir jāpārskata uzstādītie spraudņi, jāveic Cash spraudņa labojumi, attēlu optimizācija, koda optimizācija (iespēju robežās), CSS, JS minimizēšana un sakārtošana pa vietām. Piemēram, Javascript koda pārvietošana uz footer, iespējams, jāmaina serveris.

    Funkcionalitātes traucējumi

    Ietekmējošie faktori

  • Nav veikti maksas spraudņu atjauninājumi. Iemesli – iespējams, spraudņi uzstādīti ar izstrādātāja licenzi, tai beidzies termiņš un spraudņi vairs neatjaunojas. Sekas – spraudņi sāk savā starpā konfliktēt, rodas funkcionalitātes traucējumi, saits kļūst viegli ievainojams (uzlaužams), sliktākajā scenārijā – saits var nestrādāt vispār! Risinājums – izmantot web izstrādes aģentūras support pakalpojumus “Care and maintenance”, kas nodrošina regulāru spraudņu atjaunināšanu, regulāru saita back up veidošanu, funkcionalitātes uzraudzību un uzlabošanu
  • Spraudņu konflikti. Risinājums atrast un uzstādīt alternatīvus spraudņus, kas nekonfliktē. Reizēm, kā risinājums, var nostrādāt, ka spraudnis tiek aizstāts ar 5 rindiņām koda tēmas failā

  • funkcionalitate wp1

    Ja saitā ir uzstādīti spraudņi, kas neatjaunojas, kādu laiku tie pildīs savu funkcionalitāti, bet laika gaitā, tā var pārtrūkt, jo atjauninot WordPress un citus spraudņus var rasties konflikti un tad būs jāmeklē programmētajs, kurš novērsīs radušās problēmas.

    wp apdrosinasana1

    Neatbilstoša template izvēle

    Neatbilstoša template izvēle saitam, var radīt daudz galvassāpju saita īpašniekam – dažādus saita funkcionalitātes traucējumus, jo izvelētajā templeitā var būt iebūvētas daudz liekas funkcijas, vai nebūt vajadzīgā funkcionalitāte. Risinājums – ja saits jau ir izstrādāts uz neatbilstoša template, vispareizāk būtu saitu izstradāt no jauna uz atbilstoša šablona vai veidot custom izstrādātu saitu, atkarībā no vajadzībām.

    WD Market, web saitu izstrādē, izvēlas pārbaudītus template, kā Bethems, Astra un Woodmart, kuri ir ātri un funkcionāli.

    Izstrādātāja profesionalitāte

    Izveloties izstrādātāju, jāpievērš uzmanība izstrādātāja portfolio un atsauksmēm. Jāpārliecinās, ka un kā portfolio ievietotie saiti darbojas. Pievērs uzmanību, kādas funkcijas ievietotas saitā – jo sarežģītākus saitus redzi izstrādātāja portfolio (un viss darbojas), jo lielāka iespēja, ka Tavs projekts tiks izstrādāts uz 110% – saits būs ātrs, drošs un stabils.

    wp profesionalitate1

    WordPrass priekšrocības

  • Pieejams IT resurss – ja kādā brīdī nolemsi mainīt izstrādātāju, nebūs problēmas atrast aģentūru, jo gandrīz visi strādā ar WordPress
  • Pieejama cena – gan izstrādei, gan uzturēšanai
  • Viegla saita administrēšana – nav vajadzīgas programmēšanas iemaņas (atsķirībā, piemēram, no Magento, OpenCart vai individuāli kodēta risinājma)
  • Draudzīgs priekš SEO – SEO attīstīšana ir daudz vienkāršāka (sevišķi custom kodētiem saitiem, jo kods ir tīrs)
  • Profesionāli veidots WordPress saits būs ātrs, drošs un stabils, ja tam sekos līdzi un uzturēs kārtībā

  • Ja esi nolēmis veidot savu web saitu un meklē komandu, kurai uzticēt izstrādi, piesakies konsultācijai un saņem piemērotākos web izstrādes risinājumus savam biznesam.