Facebook pixel

Ko SEO dod Tavam biznesam?

SEO
https://youtu.be/uJ_JvJWCah0

SEO – mūsdienās, ik viens, kuram ir sava mājas lapa, vismaz reizi ir dzirdējis šo trīs burtu salikumu. Ap to savijušies daudz mīti, daudzi sāpīgi apdedzinājušies, uzticot SEO kādam “speciālistam” un ļoti daudz zināmu uzņēmumu, kļuvuši atpazīstami, pateicoties, tieši šim darbību kopumam, ko sauc par SEO. SEO ir saīsinājums no angļu valodas Search Engine Optimization, jeb meklētājprogrammu optimizācija. Šajā rakstā vēlamies Tev pastāstīt, kas ir SEO un ko tas var dot Tavam biznesam.

Kas ir SEO un kāpēc to izmanto

SEO ir tīmekļa vietņu datuplūsmas kvalitātes un kvantitātes uzlabošanas process no meklētājprogrammām, piemēram, Google, Yandex, Bing uc. Visbiežāk koncentrēšanās notiek tieši uz Google, kas joprojām ir visvairāk izmantotais meklētājs. Tā mērķis ir veidot neapmaksātu datuplūsmu (dabiskie meklēšanas rezultāti), nevis datuplūsmu no tiešas vai apmaksātas reklāmas. Šāda plūsma tiek veidota no dažāda veida meklējumiem, piemēram, kad interneta lietotāji meklē kādu konkrētu produktu, pakalpojumu vai jebko citu – informāciju, kādas ziņas vai notikumus, atsauksmes utt.

Izmantojot SEO, kā mārketinga rīku, tiek ņemta vērā meklētājprogrammu darbība – to algoritmi, kas diktē meklētājprogrammu darbību, ko cilvēki meklē, faktiskos meklēšanas vienumus vai atslēgvārdus, kas ierakstīti meklētājā, kā arī, kurām meklētājprogrammām, izvēlētā mērķauditorija, dod priekšroku. SEO tiek veikts, lai Tava vietne ieņemtu augstāku rangu meklētājprogrammu rezultātu lapā un saņemtu vairāk apmeklētāju dabiskās meklēšanas rezultātā. Un tad, šos apmeklētājus, var pārvērst reālos klientos.

kas ir seo1

Ko dod SEO un kā to panākt

– Palīdz nokļūt augstākās pozīcijās Google meklētajā

Google sakārto rezultātus pēc īpaša algoritma, kas izvērtē gan tīmekļa vietņu tehnisko, gan satura kvalitāti, kā arī daudzus citus kritērijus. Kvalitatīvākās mājas lapas iegūst augstākas pozīcijas, tādējādi ir redzamas lietotājiem un tiek biežāk apmeklētas. SEO palīdzēs Tavas mājas lapas aktuālajiem atslēgvārdiem iegūt augstāku rangu meklēšanas rezultātos. Diemžēl, nav iespējams noteikt laika periodu, kurā nokļūsiet augstākās pozīcijās, jo to nosaka vairāki faktori: Googles jaunie algoritmi, kas tiek uzlaboti katru mēnesi, konkurentu SEO speciālistu veikumi un Tavas mājas lapas autoritāte Googles acīs.

seo noklut augstakas pozicijas1

– Zīmola atpazīstamība un autoritāte

Veido interesantu, kvalitatīvu un lietotājiem noderīgu saturu savā mājas lapā un sociālajos tīklos. Tādējādi, kad interneta lietotāji meklēs kādu preci vai pakalpojumu, kuru Tu vari piedāvāt, būs daudz lielāka iespēja, ka potenciālie klienti to iegādāsies tieši no Tevis. Atrodoties meklētājprogrammu pirmajās lapās, cilvēki daudz biežāk redzēs Tava uzņēmuma zīmolu. Īpaši svarīgi tas ir nesen izveidotiem un nelieliem uzņēmumiem. SEO optimizācija var palīdzēt apsteigt, vai vismaz panākt konkurentus. Atrašanās Google augstāko pozīciju vidū rada iespaidu, ka zīmols ir viens no jomas līderiem, kam uzticas. Zīmoliem ir jābūt redzamiem un tieši SEO palīdzēs uzņēmumiem kļūt par konkurētspējīgiem savā tirgū.

seo atpazistamiba1

– Konkrētas mērķauditorijas sasniegšana

Biznesā pats svarīgākais ir atrast un uzrunāt īsto mērķauditoriju, kurai Tavas preces vai pakalpojumi ir aktuāli un, kad tie ir aktuāli. SEO ir viens no labākajiem (iespējams pat labākais) veidiem, lai to izdarītu. Tas ļauj precīzi mērķēt auditoriju izmantojot un pielāgojot konkrētus atslēgvārdus. Rezultātā, Tavu mājas lapu apmeklēs cilvēki, kuriem Tavs produkts vai pakalpojums patiešām ir aktuāls. Tas, savukārt, ļaus ietaupīt naudu uz maksas reklāmām, kurām liela daļa interneta lietotāju nepievērš uzmanību.

konkretas merkauditorijas sasniegsana1

– Ērtāka mājas lapa, vairāk konversiju

SEO ne tikai palīdz nokļūt meklētājprogrammu augšgalā, bet arī padarīt mājas lapu daudz draudzīgaku lietotājiem, optimizējot tajā ievieto saturu – tekstus, attēlus un video. Tādējādi uzlabojot vietnes darbības ātrumu. Meklētājprogrammas vērtē, cik Tava mājas lapa ir draudzīga lietotājiem, piemēram, kāds ir vietnes ielādes ātrums, vai tā ir pieejama gan no datora, gan uz mobilajām ierīcēm, vai tai ir kvalitatīvs un oriģināls saturs. SEO pakalpojumi ietver darbu ar tīmekļa vietnes tehnisko, saturisko un vizuālo kvalitāti. Mājas lapā, kas sakārtota atbilstoši SEO prasībām, apmeklētājam būs labāka pieredze, viņš uzkavēsies tajā ilgāk un ar lielāku iespējamību veiks jūsu biznesam vēlamās darbības – iegādāsies, sazināsies, pieteiksies konsultācijai uc.

ertaka majas lapa1

– Zemākas izmaksas par maksas reklāmām

SEO optimizētais mājas lapas saturs ir noderīgs arī Google meklēšanas reklāmu kampaņām, ja apmaksātai meklēšanai izmantojat pareizos atslēgvārdus. Google kvalitātes rādītājs novērtē reklāmu atbilstību galvenajām lapām, to saturu un reklāmas teksta atbilstību vietnes tekstam, lai noteiktu maksu par klikšķi. Optimizētas galvenās lapas nozīmē labāku kvalitātes rādītāju, zemāku maksu par klikšķi un augstāku dabiskās meklēšanas rezultātu.

seo izmaksas1

– Ilgtermiņa rezultāts

Atšķirībā no reklāmas, SEO vērtība nebeidzas līdz ar kampaņas beigām. SEO nav arī vienreizējs darbs. Tas ir nepārtraukts vietnes optimizācijas projektu cikls, kas koncentrējas uz mājas lapas saturu, dizainu un/vai tehnoloģijām. Visticamāk, ka katram projektam būs ilgtermiņa vērtība, kā rezultātā , ar laiku, dabiskie meklēšanas rezultāti palielināsies. SEO ir ieguldījums ilgtermiņa efektivitātē.

Šie nav visi ieguvumi, kurus biznesa attīstībai var sniegt SEO. Lai sasniegtu labus rezultātus, vajadzīgas gan zināšanas, gan praktiska pieredze, ja Tev šīs lietas piemīt , tad ar laiku būs redzami paliekoši un nozīmīgi ilgtermiņa rezultāti, kas ļaus attīstīt biznesu, nostiprinot un uzlabojot Tavas pozīcijas Google meklētājā konkurentu vidū. Ja tomēr nejūties drošs un ir nepieciešama palīdzība vai papildus informācija par SEO pakalpojumiem, piesakies konsultācijai ar speciālistu.

seo ilgtermina rezultati1

Top 3 klientu jautājumi par SEO

Kāpēc man nepieciešams veikt SEO?

Atbilde: SEO ir nepieciešams, lai Tavai mājas lapai būtu vairāk apmeklētāju. Maziem uzņēmumiem tas var būt vienīgais variants, kā ierindoties meklētājprogrammu TOP pozīcijās un kļūt redzamiem. Turklāt, viena no SEO priekšrocībām ir iespēja novirzīt līdzekļus uz mājas lapas SEO, lai Tevi atrod potenciālie klienti, kuri ir ieinteresēti un mazāk fokusēties uz maksas reklāmām, kuras klientus var nesasniegt – vai sniegt tiem nepilnīgu priekšstatu par uzņēmumu.

kapec nepieciesams seo1

Cik maksā SEO?

Šis ir nr. 1 jautājums no klientiem!

Atbilde: SEO optimizācijas izmaksas nav viennozīmīgas, jo tas ir ilgtermiņa darbs. Sākumā SEO speciālists veiks izpēti. Ja izpētot tirgus situāciju ir skaidri redzams, ka Tavu konkurentu mājas lapas nav pietiekami optimizētas, tad pietiek ar minimālām izmaksām. Bet, ja Tavi konkurenti, tā pat kā Tu, ir piesaistījuši SEO speciālistu, tad sākās sacensības – meklētājprogrammu topā nonāks tas, kurš būs gatavs vairāk investēt SEO speciālistu laikā. Lai izvērtētu aptuvenās izmaksas, SEO speciālistam ir jāizpēta reālā konkurences situācija nozarē, kurā Tu nišējies. Tad var noteikt pamatsummu un pāris mēnešus, vērojot rezultātus, speciālists varēs noteikt, kādas aptuveni varētu būt turpmākās izmaksas. SEO speciālistu mērķis nav vienkārši optimizēt Tavu mājas lapu, lai tā patiktu Google,mērķis ir apsteigt Tavus konkurentus, lai tiktu augstākās pozīcijās.

cik maksa seo1

Cik ilgā laikā es nokļūšu Google TOP pozīcijās?

Otrs populārākais klientu jautājums!

Atbilde: Arī uz šo jautājumu profesionāls SEO speciālists nevarēs sniegt konkrētu atbildi. Nav iespējams noteikt laiku, kad Tu tiksi augstākās pozīcijās, jo to nosaka tādi faktori kā Google algoritmi, kas tiek uzlaboti un atjaunināti ik mēnesi, konkurentu SEO speciālistu veikumi, kā arī Tavas esošās mājas lapas autoritāte Google acīs. Ja kāds SEO speciālists Tev var pateikt, cik ilgā laikā nonāksi Google TOP pozīcijās, vai, cik daudz naudas būs jāiegulda SEO, tad zini, vai nu Tev tiek melots, vai arī rezultāts tiks panākts ar neatļautām SEO metodēm krāpjoties. Šādā gadījumā, Tavs prieks, par Google TOP pozīcijām būs ļoti īss, jo Google ātri to atšifrēs un Tavu mājas lapu ievietos “melnajā sarakstā”.

seo google top pozicijas1

Tātad, ja vēlies nonākt Google TOP pozīcijās ar godīgām un pārbaudītām metodēm, Tev būs nepieciešams apbruņoties ar pacietību, zināšanām un investēt laiku SEO optimizācijas veikšanai. Vai arī – sazinies ar mums, un mēs palīdzēsim optimizēt Tavu vietni, tā, lai tā patīk gan Google, gan Tavas vietnes apmeklētājiem!