Facebook pixel

Ko ņemt vērā veidojot mājas lapas saturu.

saturs veidojot majaslapus 2

Saturs ir mājas lapas pamats. Visa informācija, kas atrodas Tavā mājas lapā ir saturs – teksti, bildes, videoklipi. Bet, lai saturs piesaistītu vietnes apmeklētājus, kļūtu autoratīvs un ietekmējošs, to nepieciešams pareizi strukturēt. Saturam jābūt ātri pārskatāmam, viegli lasāmam, aicinošam, izglītojošam un izklaidējošam, lai tas efektīvi uzrunā auditoriju. Izaicinoši, vai ne?

Šajā rakstā, īsumā, pastāstīsim Tev, kam pievērst uzmanību veidojot mājas lapas saturu, lai tas būtu gan viegli pārskatāms, gan atbilstu SEO prasībām.

Virsraksti.

Īss sekojošā teksta skaidrojums, ar kā palīdzību vietnes apmeklētājs var ātri orientēties tekstos, lai atrastu sev svarīgu un aktuālu informāciju. Virsrakstiem ir ļoti svarīga loma arī priekš Google meklētāja – tas indeksē vietnes un pēc virsrakstiem nosaka, kāda veida informācija pieejama Tavā mājas lapā. Ieteicamais virsraksta garums ir 50 līdz 70 rakstzīmēm. Tas ir tādēļ, lai viss virsraksts ietilptu gan mobilo ierīču, gan datoru ekrānos. Garākus virsrakstus Google apgriezīs.

Apakšvirsraksti.

Tas atrodas tieši zem virsraksta, lai paskaidrotu tavu vēstījumu. Tā vietā, lai dziedātu slavas dziesmas savam produktam, padomā kā uzsvērt tā priekšrocības un vērtību, ko tas sniedz potenciālajam klientam. Veido apakšvirsrakstu par mudinājumu rīkoties — dod stimulu vietnes apmeklētājiem rīkoties, rosinot viņus noklikšķināt uz CTA (call to action — aicinājums rīkoties) pogas, piemēram, uzzināt vairāk vai pirkt tagad, pieteikties utt.

Teksti un apraksti.

Satura mērķis un auditorija nosaka to, kā ir jāveido un kas ir jāiekļauj mājas lapas saturā. Vai ar savu rakstīto centies piedāvāt klientam kādu produktu, vai arī tas ir informatīvs raksts. Neatkarīgi no tā, vai teksts ir ar mērķi pārdot savu produktu vai tas veidots informatīva rakstura, saturs ir jāveido nozares tēmai atbilstošs un atslēgas vārdiem bagāts, lai tas pēc iespējas labāk atlasītos meklētājsistēmās, piemēram, Google. Centies veidot īsus un kodolīgus teikumus un neizplūst pārāk garās esejās. Atkarībā no produkta sarežģītības, mēģini tā aprakstu veidot īsu un pēc iespējas precīzāku. Apsver iespēju iekļaut sarakstus un izmantot tādu teksta formatējumu, kas uzlabotu teksta lasāmību. Lielu uzmanību pievērs gramatikai un stilistikai, kā arī interpunkcijai. Pareizs valodas lietojums liecina par augstu kultūras un profesionalitātes līmeni, kā arī rada patīkamu un harmonisku iespaidu. Var gadīties, ka klients redzot, ka Tavā mājas lapā ir daudz kļūdu, padomās, ka Tavi sniegtie pakalpojumi, visticamāk, arī būs kļūdaini.

majas lapas saturs21

Attēli.

Satura veidošanā attēli var nospēlēt izšķirošu lomu. Lielākā daļa cilvēku mīl ar acīm un aptuveni 60% patērētāju saka, ka viņi, visticamāk, sazinās vai vērsīsies pie uzņēmuma, kura attēls ir redzams meklēšanas rezultātos. Tādēļ ļoti svarīgi ir savā vietnē ievietot kvalitatīvus attēlus, kas piesaista mājas lapas apmeklētājus.

Rūpējies, lai Tavas vietnes bildes nebūtu:

 • miglainas vai ar atšķirīgu izmēru
 • izgrieztas bildes ar neskaidrām malām
 • nepareizi koriģētas krāsas, tas neizskatās labi
 • nemākulīga, nekvalitatīva bilžu sapludināšana, kad uzskatāmi redzams, ka kopā saliktas divas dažādas bildes
 • Fotobanku bildes, kas izskatās pēc standarta fotobanku bildes (standarta attēli, kas izskatās vienādi)
 • nesaprotamas bildes proporcijas, kas radušās pēc samazināšanas

 • Interesantas bildes bez maksas iespējams atrast vairākās bezmaksas bilžu iegūšanas lapās:

  Vari arī rediģēt bildes tiešsaistē ar kādu no attēlu rediģēšanas programmām, piemēram, Canva

  Kā arī neaizmirsti par attēlu optimizēšanu. Ilgs ielādes laiks var negatīvi ietekmēt tavu SEO un sekmēt apmeklētāju aiziešanu no vietnes. Ja Tavas mājas lapas saturā ir daudz bilžu, ļoti svarīgi ir nodrošināt balansu starp attēlu kvalitāti un failu izmēriem. Piemēram, programmā Photoshop, ir pieejama bilžu saspiešanas iespēja.

  majas lapas saturs31

  Video saturs.

  93% uzņēmēju apgalvo, ka video saturs sociālajos medijos ir palielinājis klientu skaitu. 2020. gadā 85% uzņēmumu video saturu iekļauj savā mārketinga stratēģijā. Skaitļi runā paši par sevi. Ar video satura palīdzību Tu vari daudz uzskatāmāk saviem potenciālajiem klientiem parādīt, piemēram, kā darbojas Tavs produkts/pakalpojums, ko tas sniedz, ko ar to var izdarīt utt. Ar video vari sniegt paraugdemonstrējumus, ieskatus, instrukcijas un daudz ko citu. Ļauj vaļu iztēlei, bet arī šeit ievēro – kvalitāte pār kvantitāti.

  majas lapas saturs41

  Veido blogu.

  Blogs ir ne vien labs satura rīks, kā piesaistīt potenciālo klientu uzmanību, izglītot un informēt, bet tas ir arī ļoti labs SEO rīks. Pat ja Tavā uzņēmumā nav regulāru jaunumu, par kuriem rakstīt, blogā vari ietvert vispārēju informāciju, kas saistīta ar jūsu uzņēmuma darbību. Lai raksta saturs pildītu SEO optimizācijas funkciju, tiem atliek vien pievienot galvenos Tavas nozares atslēgvārdus. Tu vari izveidot rakstu kaut vienu reizi nedēļā, tekstu, vēlams, papildināt ar attēliem, iekšējām saitēm uz galvenajām sadaļām un uzņēmuma sociālajiem tīkliem. Arī tas ilgtermiņā dos pamanāmus rezultātus uz SEO

  Ja tomēr mājas lapas satura izveide pašam šķiet sarežģīta, vai nav ne laika, ne vēlēšanās ar to nodarboties, tekstu izveidi vari uzticēt copywriterim, bilžu sagatavošanu fotogrāfam un video materiālus uzticēt kādam operātoram uzfilmēt. Tas, protams, nebūs bez maksas. Lielākā daļa copywriteru ņem samaksu par vārdu skaitu, citi par stundām, arī fotogrāfi un operātori samaksu par darbu prasa par stundām, plus bilžu apstrāde un video montāža. Taču atceries – vietnes saturs ir tās dvēsele!