Facebook pixel

Kas ir CDN un kā tas strādā?

Kas ir cdn1

CDN jeb satura piegādes tīkls (Content Delivery Network) ir pakalpojums, kas nogādā mājas lapas failus tuvāk lietotāja ģeogrāfiskajai atrašanās vietai, lai uzlabotu lapas ielādes ātrumu.

CDN serveri atrodas ģeogrāfiski dažādās lokācijās un strādā vienotā risinājumā, lai nodrošinātu interneta satura piegādi. CDN ir augstas veiktspējas satura piegādes tīkls, kas veidots liela formāta failu, video, kā arī dažāda multimediju satura straumēšanai, e-komercijai, masu medijiem un tiešsaistes reklāmām pasaules mērogā. Tas paātrina satura piegādes laiku, izmantojot vistuvāk esošo CDN serveri, samazina joslas tīkla noslodzi un aizturi, kā arī paātrina vietnes ielādes laiku. CDN tehnoloģija spēj uzņemt jebkuru lietotāju plūsmu vienlaikus aizsargājot mājas lapu no Dos uzbrukumiem.

CDN pakalpojumu popularitāte turpina pieaugt, un mūsdienās lielākā daļa tīmekļa vietņu datu plūsma tiek apkalpota, izmantojot CDN, tostarp datu plūsma no tādām lielākajām vietnēm kā Facebook, Netflix un Amazon.

Kā strādā CDN?

CDN misija ir samazināt kaitinošo aizkavi, kas rodas, mēģinot piekļūt kādai mājas lapai vai video straumēšanai, pirms tā pilnībā tiek ielādēta Tavā ierīcē. Lai gan tās ir milisekundes, process var šķist mūžīgs un var pat izraisīt ielādes kļūdu vai taimautu. CDN pamatā ir serveru tīkls, kas ir savienots ar mērķi nodrošināt saturu pēc iespējas ātrāk, lētāk, uzticamāk un drošāk. Lai uzlabotu ātrumu un savienojamību, CDN izvietos serverus apmaiņas punktos starp dažādiem tīkliem.

Piemēram, Tu esi nolēmis noskatīties kādu filmu tiešsaistē – CDN savā tīklā atrod optimālu serveri šī videoklipa rādīšanai. Parasti tas ir serveris, kas ir vistuvāk Tavai fiziskajai atrašanās vietai. Multivides faili tiks saglabāti kešatmiņā un paliks šajā satura piegādes tīkla serverī citu lietotāju pieprasījumiem tajā pašā ģeogrāfiskajā apgabalā. Ja pieprasītais saturs nav pieejams vai ir novecojis, CDN pakalpojums saglabās tikko ienesto saturu, lai nodrošinātu visus turpmākos pieprasījumus. Lai gan vietnes satura piegāde ir izplatīta CDN izmantošana, tā nav to vienīgā funkcija. Principā visus datus, ko var digitalizēt, var piegādāt, izmantojot satura piegādes tīklu – 4K un HD kvalitātes video, audio straumēšana, programmatūru lejupielādes, piemēram, lietotnes, spēles un OS atjauninājumus, un daudz ko citu.

Kādas ir CDN izmantošanas priekšrocības?

Mājas lapas ielādes ātruma uzlabošana – piegādājot vietnes saturu, tās apmeklētājiem, izmantojot blakus esošo CDN serveri, apmeklētāji piedzīvo ātrāku lapas ielādes laiku. Tā kā lietotāji biežāk pamet vietnes, kuras lēni ielādējas, CDN var samazināt atlēcienu līmeni un palielināt laiku, ko cilvēki pavada Tavā mājas lapā. Citiem vārdiem sakot, ātrāka mājas lapa nozīmē to, ka Tavu saitu apmeklēs vairāk lietotāju un tie vietnē uzturēsies ilgāk.

Satura pieejamības un dublēšanas palielināšana – pieejamība nozīmē, ka saturs ir pieejams galalietotājiem pat pārmērīgas lietotāju plūsmas periodos, kad saturam vēlas piekļūt daudz cilvēku vienlaicīgi, vai ja dažās interneta daļās ir servera darbības pārrāvumi. Liela apjoma datu plūsma vai aparatūras kļūdas var traucēt normālu mājas lapas darbību. CDN var apstrādāt daudz lielāku datu plūsmu un izturēt aparatūras traucējumus labāk nekā daudzi pamata serveri.

Mājas lapas drošības uzlabošana – ļaunprātīgi uzbrukumi organizācijām var maksāt daudz naudas. DDoS un tīmekļa uzbrukumi ir atzīti par visdārgākajiem.
CDN var uzlabot arī Tava saita drošību, nodrošinot jau iepriekš minēto DDoS uzbrukumu mazināšanu, drošības sertifikātu uzlabojumus un citas optimizācijas.
Ņemot vērā interneta draudu pieaugošo tendenci, vietņu drošība ir būtiska CDN prasība. Mūsdienu vismodernākie satura piegādes tīkli ir padarījuši informācijas drošību par pamatnoteikumu, nodrošinot unikālus, uz mākoņservisiem balstītus risinājumus. CDN aizsargā satura nodrošinātājus un lietotājus, mazinot dažādus uzbrukumus vietnēm, lai ļaunprātīgas struktūras nekad neapdraudētu datu piegādi un pieejamību.

Tā kā internets sākotnēji nebija paredzēts, lai apmierinātu pieprasījumu pēc milzīga datu apjoma, augstas izšķirtspējas video (HD) tiešraides, zibenīgas, liela apjoma pārdošanas un lielas lejupielādes, CDN tika izveidoti, lai uzlabotu interneta darbību. Tie palīdz droši piegādāt plašsaziņas līdzekļus lielā mērogā un nodrošina visas saistītās iespējas, kas 21. gadsimtā ir liela daļa no mūsu ikdienas dzīves. Mēs WD Market visiem, mūsu izstrādātajiem saitiem, uzstādām CDN, lai mūsu klientu mājas lapas būtu ātras un lietotājiem pieejamas no jebkuras vietas pasaulē.