Facebook pixel

Kāpēc nepieciešams SEO audits un, ko tas parāda?

SEO Audits

Pat nelielas izmaiņas interneta veikalā var palīdzēt sasniegt augstākas pozīcijas meklētājprogrammās. Uzlabojot sava interneta veikala saturu, struktūru, dizainu u.c., Tu vari ievērojami palielināt izredzes, ka cilvēki atradīs Tavu interneta veikalu un iepirksies tieši pie Tevis. Ja nopietni vēlies palielināt savu atpazīstamību tīmeklī un iegūt vairāk peļņas, tad SEO audits ir būtisks pirmais solis, lai iegūtu rezultātus. Lasi rakstu un uzzini kāpēc nepieciešams SEO audits un, ko tas sniegs!

Kas ir SEO?

SEO (Search engine optimization) ir interneta veikala pielāgošana Google, Bing u.c. meklētājprogrammu vajadzībām. SEO ir tas, kas ļauj Tev parādīties Google pirmajā lapā. Jo labāk interneta veikals ir optimizēts atbilstoši meklētājprogrammu prasībām, jo augstāk tas tiks ierindots meklēšanas rezultātos. Jo labākas būs Tava interneta veikala pozīcijas meklētājservisos, jo lielāka būs apmeklētāju plūsma uz to no meklētājprogrammām, līdz ar to arī  lielāka peļņa Tavam uzņēmumam.

Kas ir SEO audits?

SEO audits ir process, kurā tiek veikta interneta veikala analīze, lai to optimizētu atbilsotoši meklētājprogrammām. Auditā tiek aplūkots viss faktoru kopums, kas ietekmē tīmekļa vietnes atrašanās vietu meklēšanas rezultātu lapās (SERP).

SEO audits tiek veikts, izmantojot profesionālas SEO programmas, (piem., semrush.com) un rīkus, nevis veikt šo darbu manuāli. Tieši tāpat kā celtnieks izmanto dažādus instrumentus, lai veiktu kvalitatīvu mājas remontu, arī SEO speciālists izmanto rīkus, lai novērtētu, kādas ir problēmas un kas ir jādara, lai uzlabotu Tava interneta veikala kvalitāti.

Kāds ir SEO audita mērķis?

SEO audita mērķis ir izvērtēt Tavu interneta veikala tehnisko stāvokli un vispārējo atbilstību SEO prasībām, tas ļauj noteikt uzlabojumu iespējas un sniegt ieteikumus turpmākajiem soļiem. SEO audits var būt īpaši noderīgs, ja Tu veic uzlabojumus vai papildinājumus savā interneta veikalā, piemēram, pārveido dizainu vai pievieno jaunas lapas un saturu.

Audits sniegs Tev skaidru priekšstatu par to, kas ir paveikts un, kam jāpievērš papildus uzmanība. Tas var palīdzēt Tev koncentrēties uz svarīgākajām izmaiņām, nevis risināt mazas problēmas, kas nav būtiskas meklētājprogrammām.

Kas tiek vērtēts SEO audita laikā?

Lai padarītu interneta veikalu draudzīgu meklētājprogrammām, ir nepieciešams SEO audits. SEO audita laikā tiek pārbaudīti, gan interneta veikala tehniskie, gan satura aspekti, lai pēc tam varētu sniegt ieteikumus, kas nodrošinātu, ka Tavs interneta veikals tiek optimizēts veiksmīgai ilgtermiņa darbībai. Audits ietver vairākus interneta veikala aspektus, tai skaitā, tehniskās struktūras, koda, teksta un attēlu optimizācijas, iekšējo saišu un atpakaļsaišu (backlinks) padziļinātu pārbaudi.

SEO audits

Kas ir backlinks?

Backlinks jeb atpakaļsaite ir saite no citas vietnes, foruma vai sociālajiem tīkliem, piemēram, facebook, kas novirza apmeklētājus uz Tavu interneta veikalu.

Kāpēc baclinks ir svarīgi?

Backlinks ir viens no svarīgākajiem SEO punktiem. Backlinks norāda Google, ka citas vietnes uzskata Tavu saturu, produktu vai pakalpojumu par pietiekami vērtīgu un uzticamu, lai izveidotu saites uz to. Backlinks ne tikai palīdzēs uzlabot Tava interneta veikala vietu meklētājprogrammu rezultātos, bet arī palīdzēs palielināt apmeklētāju skaitu.

Ko ņemt vērā veidojot backlinks?

Svarīgs ir ne tikai baclink skaits, kas norāda uz Tavu interneta veikalu, bet arī vietņu kvalitāte, autoritāte, popularitāte u.c., kurās tiek ievietoti baclinks. Jo vairāk atpazīstamu un autoritatīvu vietņu, uz kurām Tu no savas vietnes izveido saites, jo lielāka būs pievienotā vērtība.

Ko ietver SEO audits?

Tehniskais seo audits:

 • – Mājas lapas indeksācijas pārbaude
 • – Mājas lapas statusa kodu analīze. 301 un 404 lapas
 • – Mājas lapas sadaļas redirektu pārbaude
 • – Mājas lapas ātruma pārbaude un analīze
 • – Mājas lapas sadaļas, navigācijas un iekšējās struktūras pārbaude, analīze
 • – Mājas lapas robot.txt pārbaude, vai visi iestatījumi ir salikti pareizi
 • – Mājas lapas XML sitemap pārbaude
 • – Mājas lapas dublikācijas, dublikāta saturs
 • – Mājas lapas iekšējās lapas pārbaude, vai nav lieks saturs, liekas lapas
 • – Off-page analītika. Vai ir pieslēgti sociālie tīkli, ievietotas visas analītikas, uzskaites
 • – Mobile SEO pārbaude

Iekšējo lapu audits:

 • – Iekšējo lapu struktūras audits
 • – Mājas lapas atslēgvārdu analīze
 • – Meta Datu analīze (Mājas lapas iekšējo sadaļu nosaukumi, Title, Meta Descriptions, Virsrakstu pareiza lietošana)
 • – Schema datu pārbaude
 • – Lietotaja pieredzes analizēšana: Hotjar, Mouseflow
SEO audita rezultāti

Nobeigumā

Veicot SEO auditu Tu zināsi:

 • – kas Tavā interneta veikalā darbojās labi un, kur nepieciešams veikt uzlabojumus
 • – kāds ir Tava interneta veikala tehniskais stāvoklis 
 • – kādas ir interneta veikala pozīcijas meklētājprogrammās (bieži gadās, ka interneta veikals ir ierindojies augstās pozīcijās pēc atslēgvārdiem, kas nenodrošina atbilstošu datuplūsmu)
 • – vai ir bojātas saites (tās negatīvi ietekmē lietotāja pieredzi un paaugstina bounce rate)

Daudzi uzņēmumi, kas ir veikuši SEO auditu, apgalvo, ka tas bija viens no vērtīgākajiem pasākumiem, kas tika veikts, lai uzlabotu sava interneta veikala veiktspēju, padrītu to respektablu un viegli atrodamu meklētājservisos. SEO audits var Tev palīdzēt to izdarīt! Piesakies uz SEO konsultāciju un uzzini sava interneta veikala tehnisko stāvokli un kā uzlabot tā veiktspēju tīmeklī.